Letos se akce uskuteční 31. července a 1. srpna a návštěvníci se mohou opět těšit na bohatý program. Mezi hlavní hvězdy bude patřit finská kapela Waltari, český Mig 21 či slovenská zlatá slavice Jana Kirschner.

„Festival Štěrkovna Open Music vnímáme jako jednu z největších a nejvýznamnějších kulturních akcí, které se v posledních letech na Hlučínsku pořádají. Vítáme především fakt, že do našeho regionu přitáhne návštěvníky z celkého kraje a dalších koutů České republiky, kteří by k nám třeba jinak vůbec nezavítali.

Ti pak mohou mezi jednotlivými koncerty navštívit zajímavé turistické cíle Hlučínska,“ vysvětlil předseda sdružení a starosta Bolatic Herbert Pavera.

Právě na vzájemnou propagaci představitelé sdružení a pořadatelé letos sázejí. „Na stránkách festivalu - www.sterkovnamusic.com - budeme propagovat zajímavá místa, kam mohou návštěvníci hudební přehlídky zamířit.

Na druhou stranu získáme prostor v městských a obecních novinách jednotlivých obcí,“ vysvětlil princip spolupráce jeden z pořadatelů festivalu David Moravec. Dodal, že spolupráce je na začátku a pro příští roky se nabízí řada dalších možností, jak ji rozšířit.

V Hlučíně letos vystoupí i současný idol dětských pokojíčků Ewa Farna či Tony Ducháček a jeho Garage. Návštěvníci se ale mohou těšit i na hity Petra Nagye či veselé ska známé české skupiny Sto zvířat. „Přijede i objev letošních Andělů, nadějná skupina Toxique,“ řekl ředitel Sportovně rekreačního areálu Hlučín Petr Breitkopf, který je jedním z pořadatelů festivalu.

Dodal, že vstupenky mohou zájemci ještě do konce července pořídit za zvýhodněnou předprodejní cenu 400 korun. Na Hlučínsku jsou k dostání v hlučínské Hospodě 56, v galerii na hlučínském náměstí, v Kulturním domě v Dolním Benešově. Zájemci je mohou koupit i v opavské Sluně a v prodejních místech společností Ticketstream a TicketPro.

Všechny informace najdou zájemci na internetových stránkách www.sterkovnamusic.com.

Štěrkovna Open Music je festival, který má za sebou pětiletou tradici. Během této doby se stal druhou největší hudební přehlídkou v celém Moravskoslezském kraji. V posledních dvou letech, kdy v Hlučíně vystoupily skupiny, například Kryštof, No name, Tata bojs, Suport Lesbiens, Pražský výběr a řada dalších, akci v průměru navštívilo 8 000 lidí.