To je příběh Romana Austa, skromného kluka, který je znám pod přezdívkou Stray Side a hudbou doslova žije. Spolu s dvaadvacetiletým Michalem, jehož umělecké jméno je Magixon, a ještě jedním kamarádem skupinu založili před rokem a půl. První deska jim vyšla v roce 2010 pod názvem Zrcadla.

Tenkrát šla z jejich vlastních nákladů, ale zaznamenali první úspěch. „Uspěli jsme v hiphopově zaměřené soutěži na rádiu Hellax. Součástí naší výhry bylo vystoupení jako předskokani před koncertem jedné úspěšné hiphopové skupiny a rozhovor v rádiu,“ vzpomíná Roman na začátky.

Posledním počinem ve staré sestavě byla deska pod názvem Dilema. Ta už vyšla v jejich vlastním nakladatelství Infinity Arts. V rámci nakladatelství se Roman s kluky snaží podporovat mladé talenty, ale třeba i starší skupiny. Před třemi měsíci La Resistance vyměnila jednoho člena. Přidal se k nim dvaadvacetiletý Jonáš, alias Janosh.

„Dá se říct, že ta změna byla pozitivní, protože jsme rychlostí blesku zaznamenali pozitivní ohlasy,“ pochvaluje si. Text úspěšné písně Nevyměním je o tom, že i když je život někdy „na houby“, stojí za to a kluci by ho neměnili. V textu popisují své odvážné zážitky z mládí, jak se kolem nich měnili lidé, ale také třeba jak se Jonáš opil a utopil by se, kdyby ho nevytáhl kamarád.

„Zrovna tato příhoda lidi zaujala nejvíc. Psala nám jedna paní středního věku, jestli se Jonášovi tato příhoda skutečně stala, nebo jestli je smyšlená,“ popisuje jednu z reakcí. Do budoucna Roman spolu s kluky připravuje novou desku, jejíž součástí bude i úspěšný singl. Opavští příznivci hip-hopu se také mohou těšit na koncerty, které chtějí po vystoupeních na festivalech zase obnovit.

Klára Jarošová