To jsou hlavní hvězdy letošního jubilejního ročníku festivalu Štěrkovna Open Music, který se uskuteční od 31. července do 1. srpna na břehu jezera v Hlučíně na Opavsku.

Program festivalu, který letos oslaví páté narozeniny, je ale mnohem pestřejší. Celkem se představí dvě desítky kapel. Vystoupí i slovenská Jana Kirschner či objev letošních Andělů, nadějná skupina Toxique. „

Návštěvníci se ale mohou těšit i na hity Petera Nagyho či veselé ska známé české skupiny Sto zvířat,“ řekl ředitel Sportovně rekreačního areálu Hlučín Petr Breitkopf, který je jedním z pořadatelů festivalu. Program doplňují další známá jména.

Pro starší generace hudebních fanoušků zahraje Tony Ducháček a jeho Garage a naopak pro omladinu bude hrát současný idol dětských pokojíčků Ewa Farna.

„Snažili jsme se program sestavit tak, aby si všichni příchozí našli něco. Proto letos uslyšíme tvrdší rock, ska i hvězdy populární hudby,“ vysvětlil Breitkopf. Dodal, že vstupenky mohou zájemci ještě do konce května pořídit za zvýhodněnou předprodejní cenu 310 korun.

„V červnu budeme zdražovat. Vstupenky předprodává Ticketstream a TicketPro,“ dodal spolupořadatel s tím, že všechny informace zájemci najdou na internetových stránkách www.sterkovnamusic.com. Pořadatelé slibují i bohatý doprovodný program. Připravují sportovní turnaje, přijede lunapark a zájemci si budou moci vyzkoušet airsoftové zbraně.

V areálu opět bude autentický trenažér Formule 1. K dispozici hudební příznivci budou mít i vodní lyže a další atrakce areálu. „Pro všechny, kteří budou chtít přespat, bude opět k dispozici zdarma náš vybavený kemp,“ uvedl Breitkopf.

Festival, který je řazen mezi největší svého druhu v Moravskoslezském kraji, patří mezi vyhledávané hudební přehlídky. Už se stalo pravidlem, že díky výhodné poloze Hlučínského jezera se před pódiem scházejí návštěvníci nejen z Česka, ale i z Polska a Slovenska.

V posledních dvou letech, kdy v Hlučíně vystoupily například skupiny Kryštof, No name, Tata bojs, Support Lesbiens, Pražský výběr a řada dalších, akci v průměru navštívilo 8 000 lidí.

Lístky na Štěrkovnu Open Music budou dražší

Zájemci o vstupenky na festival Štěrkovna Open Music, který se uskuteční 31. července a 1. srpna na břehu Hlučínského jezera, mají poslední příležitost si pořídit vstupenky za výhodnější cenu. Předprodej lístků za cenu 310 korun totiž v květnu končí a od června budou stát 400 korun.

Mezi hlavní hvězdy, které příchozí v Hlučíně letos uslyší jistě, patří finští rockeři Waltari a českých bavič Jiří Macháček s kapelou Mig 21. Dodal, že od června budou dvoudenní vstupenky stát 400 korun. „Další zdražení pak přijde až těsně před festivalem. Na místě lidé za vstupenku na oba festivalové dny zaplatí 500 korun,“ doplnil pořadatel s tím, že k mání budou i vstupenky na jednotlivé dny.

„Všichni zájemci, kteří chtějí ještě ušetřit, mají šanci. Až do neděle jsou vstupenky o poznání levnější. Koupit si je můžou v sítích společností TicketPro a Ticketstream. K dostání jsou ale i v hlučínské Hospodě 56, v Galerii na náměstí v Hlučíně a v opavské Sluně,“ vysvětlil za pořadatele David Moravec.