Připravena je pro čas letošního adventu i Vánoc, navštívit ji můžete od 11. prosince.

„Tímto se letošní program výstav SZM uzavře. Výstavy i doprovodné akce konané ve výstavní budově si našly znovu široké publikum, navštívilo je tady už na konci října 2008 téměř patnáct tisíc návštěvníků a rok ještě nekončí, zatímco za celý loňský rok prošlo výstavní budovou něco přes třináct a půl tisíce návštěv, i to byl rok úspěšný,“ uvedla vedoucí prezentačního oddělení muzea Kamila Bindrová.

Bohatý program s koncem roku 2008 nekončí. Na příští rok muzeum připravuje řadu dalších zajímavých výstav. Plán by měl potěšit děti i dospělé. Nabízí interaktivní výstavy Hrajeme si v pravěku Zdeňka Buriana, kinetickou výstavu z Národního technického muzea s názvem Ukaž, co umíš, dále výstavu, která se uskuteční v rámci Bezručovy Opavy 2009, a to Ptáci – letci i běžci, která pochází z cyklu rekordy a kuriozity ze světa zvířat, k vidění bude i soukromá sbírka pražské sběratelky Aleny Benešové, a to na téma Panenky 1890 – 1960.

„Dospělé návštěvníky může lákat výstava gotických a renesančních kachlí Moravy a Slezska s názvem Krása, která hřeje, nebo výstava Praní v dobách našich prababiček, případně už v lednu začínající výstava přírodovědného oddělení muzea, a sice Kouzlo krystalu,“ podotkla Kamila Bindrová a dodala, že ta vzniká ve spolupráci s Vlastivědným muzeem Jesenicka.

Tyto připravované akce se chystají ve výstavní budově muzea. „Další na vás čekají i v Památníku Petra Bezruče, kde si připomenou např. sté výročí od prvního vydání Slezských písní nebo v arboretu, zde chystají například výstavu Arboretum Nový Dvůr a Evropa,“ uzavřela vedoucí prezentačního oddělení.

(ans)