Ve stejném trendu se chystá muzeum pokračovat i letos.

K vidění jsou kromě stálých expozic i výstavy, které již brzy skončí. Otevřeno je vždy od úterý do soboty v době od devíti do dvanácti a od třinácti do šestnácti hodin. V neděli a o svátcích je to téměř stejné s tím, že polední přestávka trvá do čtrnácti hodin. V pondělí je zavřeno.

Výstavní budova Slezského zemského muzea v Opavě ze stálých expozic představuje Vývoj přírody ve Slezsku a na severní Moravě. Dále je zde ke zhlédnutí Slezsko v lidovém umění a Evropské umění 14. a 18. století ze sbírek muzea.

Ladovské vánoce je název výstavy, která zde není nastálo. Skončí příští týden v neděli. Tato přehlídka vznikla ve spolupráci s Regionálním muzeem ve Vysokém Mýtě, SŠPU Opava aVOZUŠ Opava. Do konce února je zde možno vidět také Vzpomínky z poutí, které představují svaté obrázky ze sbírek muzea.

V nejbližší době, 15. ledna, bude v muzeu otevřena výstava Kouzlo krystalu, která je uspořádána v rámci předsednictvíČRv Radě EU. Ke Slezskému muzeu patří mimo jiné také Arboretum Nový Dvůr.

Právě zde se koná od začátku roku výstava Kronika Arboreta Nový Dvůr 1958 – 2008, a to ve výstavním pavilonu. Na stejném místě bude 17. ledna zahájena expozice 50 let návštěvnické sezony v Arboretu Nový Dvůr 1959 – 2009.

Ovšem ještě dříve, než nová výstava začne, tak šest dní předtím skončí přehlídka dřevořezby a přírodní inspirace Petra Štíchy.

(ans)