Zájemci se jej mohou zúčastnit už dnes od devatenácti do dvaadvaceti hodin v historické budově muzea.

Název sám už je dostatečným klíčem k rozluštění hádanky, kterýže to živočich bude ústředním tématem celé akce. Diváci a posluchači budou zde mít možnost načerpat informace o těchto zajímavých zvířatech, jejich výzkumu, poznatcích o jejich životech a ochraně. Zúčastnit se jí mohou lidé všech věkových kategorií.

Nejde zde přitom pouze o lokální záležitost, ale o projekt, jenž se touto nocí prožene velkou částí celého evropského kontinentu. V historické výstavní síni opavského Slezského zemského muzea bude připraven program, kdy se formou přednášek a promítání filmů dozvíte zajímavé informace o těchto nočních tvorech.

Letošní Evropská noc netopýrů bude zaměřena na exotické netopýry a na mýty a realitu, která se váže k nim a jejich životu. Jako bonus budou připraveny reklamní materiály a nejmenší návštěvníci si odnesou domů i malou, ale hezkou pozornost. Navíc budou děti mít příležitost se zúčastnit soutěží a výtvarných aktivit na téma netopýři.

„Přijďte se i vy dozvědět něco nového a zajímavého o těchto tvorech a možná změníte svůj názor na tyto skrytě žijící savce…“ vzkazují pořadatelé.

Tomáš Pustka