První akce se uskuteční už dnes, ve středu 15. dubna.

„Třináctému ročníku festivalu divadla, filmu, hudby a poezie je letos vyhrazeno symbolických třináct dní,“ uvedl dramaturg festivalu Petr Rotrekl. Připraveno je šest divadelních představení, sedm výstav, tři koncerty, pět filmových projekcí a devět pořadů kombinujících prvky přednášky, besedy či prezentace některé zajímavé osobnosti.

„Festivalový program se bude zabývat důležitostí snů v životě člověka, sněním, naplňováním snů, konfrontací snů a reality nebo typologií snílků,“ doplnil Petr Rotrekl. „V bohaté programové nabídce pro vás máme připravenu celou galerii snů – milostné, cestovatelské, historické, pracovní, výtvarné, hudební, sebepoznávací, bláznivé, objevitelské, dekadentní, hravé, inspirující, o budoucnosti,“ rozvinul motiv festivalu Rotrekl.

Jeden hudební sen je nachystán na středu v 19 hodin v Minoritu. V rámci výstavy Chrámy snů, která byla zahájena na začátku měsíce jako první vlaštovka festivalu, zazní meditativní houslový koncert Iva Halkoci.

Do výtvarných snů se ponoříme ve čtvrtek 16. dubna, kdy bude otevřena výstava slovenského autora Jozefa Jankoviče Pro et contra. Malby, grafiky i plastiky budou k vidění v Galerii U Jakoba do konce dubna. Slavnostní zahájení připadlo stejně jako loni na pátek, a to do kostela sv. Václava a atria Domu umění. Zahraje Bílé divadlo.

V 17 hodin představí Z tohoto obrazu už nikdy neodejdu. Celé představení navíc bude uvedeno ve venkovních prostorách kostela. Slavnostní zahájení otevře také dvě výstavy – Snílci, blouznivci a andělé a Holky snílky, kterou připravili žáci a studenti Základní umělecké školy Solná.

Tito tvůrci se také nechali inspirovat Yvesem Kleinem a právě jemu věnují happening, na kterém jistě nebude chybět spousta barev. Slavnostní akt zakončí hudební intermezzo skupiny Longital. Kapela Longital spolu s Lealoo budou pokračovat samostatným koncertem ještě týž den v Music clubu 13 od 21. hodiny.

Program Dalších břehů 2009