Strhující akce začíná v devět hodin večer.

Na první pohled zaujme charismatická zpěvačka Vladivojna La Chia, která si dokonce vymyslela vlastní jazyk – vladivojštinu. Její koncerty jsou plné originálních věcí. Nechybí převleky, paruky. Přestože jméno zní exoticky, umělkyně pochází z Ostravy. Kromě hudby se zabývá také výtvarným uměním.

Vladivojna La Chia je autorkou všech textů a melodií i grafických podob vydaných alb skupiny Banana. Rozhodně nepřehlédnutelná žena k čtveřici mužů v kapele Banana si zahrála na stejném pódiu s muzikanty, jako jsou Waltari, Richard Müller, Lenka Dusilová a doprovázela dokonce Laco Decziho a Jazz Celluly New York.

Ve spojení s Bananou se před dvěma lety představili jako předskokani koncertu Marilyna Mansona v Praze a Scorpions v Ostravě. Vznikl kapely Banana se datuje na listopad roku 2002. První album s názvem Banana vydali o rok později, další následovalo o rok později. Zatím nejnovější album Jungle vyšlo v roce 2006.

Toto nevšední těleso plné moderní hudby se sytým, plnokrevným, a hustě rytmickým projevem pochází z Ostravy a opírá se o agresivní, tvrdé a hladivě skřípající kytary, v nevšedním provedení Dalibora Krystyna, který je rovněž autorem hudby, dále o těžce nabitou, někdy až vulgárně použitou baskytaru, s expresí v projevu Marka Zemana, kterou podporuje barevný, úderný a strhující bubenický šenk Pavla Attela, který se ke kapele přidal po odchodu zakládajícího člena a bubeníka v roce 2007.

V současné době se připravují na vydání dalšího hudebního disku.

Druhou kapelou bude anglicky znějící, ale původem téměř česká The Prostitutes. Jejich vznik se datuje na podzim roku 2004. Skupina je charakteristická velkým kytarovým zvukem a charismatickým anglickým barytonem, který je odkazuje k britské indies scéně. Jen rok po svém vzniku dává o sobě kapela vědět, a to prostřednictvím svých webových stránek, kde prezentuje své čtyři skladby Look Into My Eyes, She's A Monster, She's A Prostitute a Sunshine.

Zároveň The Prostitutes získávají řadu hudebních ocenění a novinám jejich počiny také neunikají. Kapela se rozhodně nenechala oslnit přicházející slávou a v průběhu roku 2006 se účastní řady významných koncertů. Na jejich konto se připisuje i první hudební deska Get Me Out Of Here, která byla přijata v kladném duchu odbornou veřejností i posluchači.

Ještě větší oblibu si skupina získává v letošním roce, kdy v Roxy vydali novou desku Hometown Zombies. Jejich velkou předností je zpěvák Adrian, který pochází z britského Newcastlu. Po dlouhých cestách, kdy působil nějaký čas i na Jamajce, nakonec zakotvil v České republice. Právě on přinesl kapele nádech britských tónů.

The Prostitutes písně mají kromě jiného také nádech britské nové vlny 80. let. Kapela hraje ve složení Adrian de Bell (zpěv), Martin Destoyer (kytara), Luke Santiago (bicí), Mark Jukebox (basa) a Stevie Info.

Studenti mohou právě na tento koncert využít výhodné vstupné. V předprodeji Sluny si zakoupí lístek za 70 korun. Na místě pak mohou využít akci dva plus jeden zdarma.