V pátek se mohou mimo jiné těšit na světovou premiéru unikátního projektu Symphonic Dance Music s propojením klasického symfonického orchestru a taneční hudby. Představí se Janáčkova filharmonie Ostrava, DJ Lowa a zpěvačka Dasha. Diváky dále čekají koncerty kapely DESmod, rappera Marpa s TroubleGangem či skupiny Divokej Bill, která zahraje od 22.30 hodin.

„I po jednadvaceti letech nás stále baví hrát naživo, protože to je v životě naší kapely to nejdůležitější. Na festival jsme vybrali set, který fanoušci mají rádi a spolehlivě je naladí, a atmosféru si užijeme pěkně společně,“ uvedl Adam Karlík, zpěvák a houslista kapely Divokej Bill.

Po Divokém Billovi se návštěvníkům na přelomu pátku a soboty představí skupina Jelen.

Skupina Jelen.Zdroj: Archiv kapely.

Sobotní program začne v poledne. Ve 13.10 hodin nastoupí Xindl X, zahrají také Vypsaná fiXa, David Koller, Stromboli, Balage Band, Traktor, kapela MIG 21 nebo Čechomor.

„Určitě se těšíme na náš pořádný festivalový koncert, během kterého zazní jak nové písně z našeho nového CD Nadechnutí, tak i staré pecky, které naservírujeme s plnou čechomorovskou energií,“ poodkryl karty Karel Holas, člen kapely Čechomor.

V sobotu v noci přijde na řadu oblíbený Balkan Battle Live. Organizátoři připravili také bohatý doprovodný program. Novinkou letošního ročníku je bezhotovostní platební systém.