VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Středeční Bezručova Opava v duchu psím, kamzičím a ve čtvrtek ptačím

Opava - Přestože jde spíše o sport, tak do festivalových dnů spadá také agility. Říkáte si, co to je? Jedná se především o souhru psa a člověka, zábavnou a výchovnou činnost psovoda se psem.

9.9.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Podle nároků na výkon lze brát agility jako koníčka, nebo i jako vrcholový sport. Sami to můžete posoudit již dnes na cvičišti agility v Městských sadech, kde od šestnácti do osmnácti hodin se uskuteční ukázky, kdy pes bez vodítka a obojku překonává různé překážky, jako jsou kruh, houpačka, tunel, šikmá stěna, kladina a další.

Soutěž na konci článku

Tento sport je určen pro všechny věkové kategorie, ale láká především děti a mládež. Akci připravilo seskupení Katmaj Opava. V současné době tvoří členskou základní oblastní skupinu agility Opava šedesát členů, z nichž třicet dva je dospělých a dvacet osm dětí do osmnácti let.

Pokud dnes chcete zůstat ve zvířecí náladě a dozvědět se více o světě kamzíků, kteří pobývají v Jeseníkách, pak se nezapomeňte vydat v osmnáct hodin do refektáře Domu umění. Zde se o tomto sudokopytníkovi dozvíte více skrze filmový dokument. Jeseníky jsou domovem krásných a ušlechtilých zvířat - kamzíků.

Část veřejnosti to možná ani netuší a část se jich ptá, kam zmizeli a proč jsou tak málo vidět? Odpověď na to snad najdou Milena Hameská a Jiří Pecháček, členové Sdružení Hlavnice A. C. Nora, kteří v pořadu seznámí širokou veřejnost s historií a současností kamzíků v Jeseníkách.

Promítnut bude jejich dokument Kamzíci v Jeseníkách, který byl vytvořen speciálně pro letošní festival Bezručova Opava, a vypráví o téměř stoleté historii života kamzičí zvěře v našich druhých nejvyšších horách. Zároveň divákům předloží cenné archivní dokumenty, dobové i současné fotografie společně se vzácnými a nádhernými záběry této krásné zvěře ve volné přírodě.

Po projekci filmu bude následovat neformální beseda s autory. V případě, že byste dnešní akce nestihli, tak nemusíte zoufat. Festival pro vás připravil další zajímavou akci na čtvrtek.

Ve Slezském zemském muzeu budou zahájeny dvě nové výstavy, které budou věnovány především ptactvu. Vernisáže odstartují v sedmnáct hodin před výstavní budovou, kde vystoupí žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy s představením Křídla bájných tvorů. Výstavy nenabídnou pouze statické ukázky, ale mnohé věci si návštěvník bude moci vyzkoušet.

Jedná se totiž, v případě výstavy Ptáci - letci i běžci, o interaktivní výstavu. Její podtitul zní Rekordy a kuriozity ze světa zvířat. „Cílem není zahrnout návštěvníka množstvím informací, ale pomocí různých interaktivních činností jej zážitkovou formou blíže seznámit se světem ptáků. Návštěvníci si vyzkouší, jak se „nosí“ největší rozpětí křídel, jak se krmí mláďata a loví potrava,“ uvedl autor projektu Karel Prais a dodal, že výstava chce nabídnout nejen zajímavé informace, ale také motivovat k většímu zájmu o ptáky a jejich ochranu.

„Proto získají informace o tom, jací ptáci ve městech přezimují, čím je v zimě přikrmovat nebo jak se postarat o zraněné mládě,“ dodal Prais. Výstava je určena pro děti i dospělé a zpřístupněna bude do konce měsíce října. Ptáci - letci i běžci není však jediná výstava, která bude zítra otevřena.

Ve stejný čas a na stejném místě bude zahájena prezentace Úžasný svět létavců. Studenti střední školy průmyslové a umělecké pracovali na dvou tématech. „Druhý ročník oboru Hračka zpracovával 3D puzzle s námětem Bájná okřídlená zvířata. Třetí ročník téhož oboru se věnoval tématu Létavci,“ poznamenal k výstavě Dan Klose a doplnil, že v druhém případě se zaměřili studenti především na kinetiku, zvuk - pohyb.

„Výstava bude doplněna o návrhy, skicy, fotografie, které dokumentují vznik exponátů,“ řekl Klose. Tato prezentace bude zavřena 15. října.

Soutěžte s Bezručovou Opavou
Vážení čtenáři, letos jsme pro vás ve spolupráci se statutárním městem Opava připravili v rámci festivalu několik zajímavých soutěží. Nyní máte možnost získat 2 lístky na dokument Zamilovaná zvířata, 2 lístky na Labutí sen o duši či 2 lístky na divadlo Divočina.

Stačí do pátku 11. září do 12 hodin odpovědět na otázku: Kolikátý ročník Bezručovy Opavy právě probíhá? Ke správným odpovědím nezapomeňte připojit své jméno a telefonní číslo. Odesílat je můžete emailem na anna.sotolarova@denik.cz nebo formou sms na 737 571 583.

Autor: Anna Sotolářová

9.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 18 000 Kč

Ostatní úředníci v oblasti účetnictví ÚČETNÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: *KO: Zeman Dalibor Mgr., kancelář ředitele - Otická 23, Opava (Po - Pá v dopoledních hodinách), Přihlášku s níže uvedenými doklady zašlete nebo doručte osobně do 20.8.2018 do 12.00 hod., na adresu: Zařízení školního stravování Opava, příspěvková organizace, Otická 23/2678, 746 01 Opava. Obálku zřetelně značte nadpisem " Neotvírat" - výběrové řízení - účetní. , Osobní údaje budou zpracovávány dle potřeb organizace na základě zákona č. 101/2000 Sb. a v souladu s čl. 28 nařízení EU 2016/679. , Předpoklady pro výkon pozice účetní školní jídelny:, vzdělání - minimálně střední hotelová škola, střední ekonomická škola, střední škola - obor společné stravování, praxe v oboru výhodou, občanská a morální bezúhonnost, komunikativní schopnosti, pracovitost, zodpovědnost, schopnost práce v kolektivu, dobrý vztah k dětem, znalost účetních předpisů školního stravování a souvisejících právních předpisů, zdravotní průkaz, výhodou jsou zkušenosti s provozem školní jídelny a veřejného stravování., Pracoviště Opava, pouze ranní směny., , Náležitosti písemné přihlášky:, název výběrového řízení, jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, příp. korespondenční adresa, kontaktní spojení (telefonní číslo, příp. e-mail) a podpis., K přihlášce je nutné přiložit:, strukturovaný životopis, kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání, písemný souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely tohoto konkurzního řízení , , Přihlášku doručte se všemi požadovanými náležitostmi a přílohami. Pokud Vaše přihláška nebude úplná, nemůže být zahrnuta mezi přihlášky dalších uchazečů o obsazované funkční místo.. Pracoviště: Zařízení školního stravování opava, příspěvková organizace - englišova ul., Englišova, č.p. 1082, 746 01 Opava 1. Informace: Dalibor Zeman, +420 555 557 076,601 088 550.

Management - Řídící pracovníci v oblasti mimoškolní výchovy 25 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti mimoškolní výchovy MANAŽER-KA ORGANIZACE. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: *KO: Jan Horák, tel. 777 574 355, zájemce zašle strukturovaný životopis s motivačním dopisem na emailovou adresu jan.horak@kafira.cz. , Požadujeme: praktická zkušenost s projektovým řízením, výborné komunikační schopnosti, ŘP skup. B, uživatelská práce na PC, smysl pro samostatnou, kreativní práci, dobré organizační schopnosti. Praktická zkušenost v oblasti poskytování sociálních služeb a s cílovou skupinou osob se zrakovým postižením výhodou., Náplň práce: řízení a organizace služeb, personalistické činnosti, projektové řízení zahrnující předprojektovou fázi (studie příležitosti a proveditelnosti), přípravu projektů, realizace projektů, jeho ukončení a vyhodnocení., Obsahovou náplní projektů je především poskytování aktivit sociálních služeb (především sociální rehabilitace), jejich inovace, zavádění nových služeb, nákup kompenzačních pomůcek, dalších zařízení, apod. , Pracoviště: Opava., Rozsah pracovního úvazku a rozložení pracovní doby dle domluvy.. Pracoviště: Kafira o.p.s., Horní náměstí, č.p. 132, 746 01 Opava 1. Informace: Jan Horák, +420 777 574 355.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 11 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ -KA NÁKLADNÍCH AUTOMOBILŮ, TAHAČŮ A SPECIÁLNÍCH VOZIDEL. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 11000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o mezinárodní i vnitrostátní dopravu., Požadujeme: platný ŘP sk. C+E, měsíční příjem až 45 000,- Kč (hrubá mzda + diety), pracoviště Opava, nástup možný ihned, KO: Hynarová Eva, tel.: 553 609 277, životopis doručte osobně nebo zašlete na e-mail: person@tqm.cz.. Pracoviště: Tqm - holding s.r.o. - pracoviště okres opava, Těšínská, č.p. 1028, 746 01 Opava 1. Informace: Eva Hynarová, +420 553 609 277.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 90 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ -KA STUDENÉ KUCHYNĚ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: *KO: Verner Kotula, tel. 608 802 939, po telefonické domluvě sjednání schůzky. , Požadujeme: SOU v oboru, praxe výhodou, pracovitost, flexibilita, zručnost. , Jednosměnný provoz - Po - Pá, ranní směny, pracoviště: Opava, nástup možný ihned.. Pracoviště: Verner kotula - výrobna lahůdek, Polní, č.p. 2721, 746 01 Opava 1. Informace: Verner Kotula, +420 553 715 941.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Držme našim borcům palce, studenti reprezentují v Číně

Příloha Deníku.

Páteční Deník s přílohou o Baníku Ostrava

Sezona je finančně vykrytá, ubezpečuje Libor Witassek

Má nováček FORTUNA: LIGY z Opavy finanční problémy, o kterých se začalo v poslední době spekulovat?

Silné deště zvedly hladiny řek a přehrad, nezpůsobily ale větší škody

Vydatné středeční srážky v Beskydech se obešly bez větších škod, přesto měli hasiči plné ruce práce. Celkem padesátkrát museli od středečního rána do večera vyjíždět v Moravskoslezském kraji kvůli nepříznivému počasí, tedy silným dešťům a větru.

Po vodácích v Čechách teď ostrouhají i ti na Moravici. Důvod? Sucho

Jeden z nejoblíbenějších a hojně navštěvovaných sjezdů Moravice, maškarní, zrušilo Povodí Odry (POD) kvůli suchu. Podle vodáků ale situace není tak horká a rozhodnutí chtějí ještě zvrátit.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT