O tom, že tyto předmětů, které nám denně slouží a které bereme jako samozřejmost, mají své kouzlo, přesvědčí ve svých fotografiích studenti středních škol z Opavska a Ostravska. Jak se jim dílo podaří, o tom se veřejnost bude moci přesvědčit v prostorách Obchodního centra (OC) Breda&Weinstein v Opavě.

Fotografie budou vystaveny v nultém podlaží před restaurací Ka-varna od 1. do 28. února 2015.

Vernisáž je 6. února

Slavnostní vernisáž je naplánována na pátek 6. února 2015, místo a hodina budou upřesněny. Organizátory této výjimečné akce jsou Opavský a hlučínský deník, společnost Stoklasa textilní galanterie s.r.o., Obchodní centrum Breda&Weinstein.

Podílí se na ní rovněž Slezská univerzita v Opavě, která bude mít od poloviny ledna 2015 v blízkosti výstavy otevřen svůj propagační stánek a jejíž zástupce odborník na focení užitkových předmětů bude se zájemci jejich fotografie konzultovat.

Nejoriginálnější fotku určí návštěvníci

O tom, který snímek je nejoriginálnější, rozhodnou samotní návštěvníci. Ti mohou na místě vyplnit hlasovací lístky a vhodit je do připraveného boxu. „Hlasující může odevzdat pouze jeden hlasovací lístek. V sobotu 28. února 2015 v 16.00 hodin hlasování ukončíme a hlasy sečteme.

Výherce vyhlásíme 7. března 2015 opět v OC Breda & Weinstein a předáme jim ceny," uvedla Petra Vavříčková z Opavského a hlučínského deníku. Podle slov šéfky marketingového oddělení společnosti Stoklasa Venduly Pěluchové firma sama podle vlastního uvážení vybere a ocení navíc ještě jednoho studenta.

Ceny: peníze, školení i dárky

Vítěz získá od OC Breda & Weinstein poukaz v hodnotě 5 000 korun, kurz fotografování užitkových předmětů zakončený osvědčením o absolvování, dárkový balíček společnosti Stoklasa textilní galanterie s.r.o. a Opavského a hlučínského deníku. Stejné ceny obdrží i druhý a třetí nejlepší autor, mění se pouze finanční odměna. Druhému místu náleží poukaz v hodnotě 3 000 korun, třetímu odměna ve výši 2 000 korun.

Autoři umístění na čtvrtém až desátém místě mohou absolvovat kurz fotografie užitkových předmětů zakončený osvědčením o absolvování, firma Stoklasa je dále odmění dárkovým balíčkem. Dárek získá také každý student, který se zapojí do soutěže.