Studenti středních škol a Slezské univerzity v Opavě tak na sebe vzali podoby různého charakteru. V průvodu se objevili například agenti, žena z budoucnosti, elfky, Shrek, postava z Harryho Pottera – Ron, princezna ohně, zajíc, který přežil atomový útok a další.

Králem majálesu se nakonec stala skupinka agentů, kterou představovali studenti oboru Archeologie Slezské univerzity v Opavě.

Po Majálesovém průvodu se účastníci vydali do opavských Městských sadů, kde začaly koncerty čtyř kapel. Jako první se několika stovkovému publiku představila skupina Two men whose love´s music, poté zazpívali domácí Sonyk Bel. Jako třetí rozproudil z části punkové posluchačstvo Volant.

Hlavní kapelou celého večera byl Wohnout. A že byla kapela opravdovým lákadlem dokazuje i fakt, že se na akci bavila tisícovka lidí. Majáles skončil těsně po desáté hodině večerní. Organizátoři ovšem měli co dělat až do půlnoci.

Odklízeli všude přítomné kelímky a lahve od různých druhů tekutin. Na místě tak do druhého dne zůstal jen jeden spící mladík a několik desítek odpadkových pytlů.