Vždyť jeden z hlavních hrdinů kultovního snímku Pulp Fiction, kterého ztvárnil John Travolta, se jmenuje Vincent Vega, což je pocta režiséra Tarantina zpěvačce. Koncert se koná v rekreačním areálu Loděnice Děhylov v pátek 8. července od 20 hodin.

Se slavnou písničkářkou přijede přední světový kytarista Gerry Leonard, známý například ze spolupráce s Davidem Bowiem.

„Leonardova unikátní technika, která využívá také samplovaných zvuků, je tak bohatá, že se zpěvačka tentokrát rozhodla obejít bez doprovodné kapely s bicími,” popisuje promotér akce Jiří Zapletal.

Krátkým koncertním setem publikum před Suzanne Vegou rozehřeje kapela November 2nd z Hranic, která má na kontě nominaci na cenu Akademie populární hudby Anděl v kategorii Objev roku. Její zpěvačku Sašu Langošovou totiž pojí s Vegou několikaleté přátelství.

Vstupenky na koncert lze zakoupit i informačních centrech sítě Ticketstream, v areálu Loděnice nebo on-line na jeho webových stránkách.

Kdo je Suzanne Vega
Písničkářka Suzanne Vega se narodila v červnu 1959 v Kalifornii. Ve čtrnácti letech napsala své první písničky. I přes svou vášeň k hudbě se rozhodla pro studium tance a na vysoké škole se věnovala literatuře. Po absolvování univerzity hledala tři roky hudebního vydavatele – zejména kvůli tehdejšímu nezájmu o folkovou hudbu.

Debutové album pod názvem Suzanne Vega bylo v roce 1985 nadšeně přijato kritikou. V roce 1987 Vega vydává druhé album Solitude Standing s úspěšným hitem Luka. Na začátku devadesátých let obletěl svět její obrovský hit ze stejné desky Tom's Diner, který doslova trhal rekordy ve všech světových hitparádách.

Od té doby je zpěvačka stálicí světové hudební scény a vyprodává koncerty po celém světě.

Jaroslava Malá