Na koncertu ve slezské metropoli se představí umělci jak z domácí hudební scény, tak ze zahraniční. Vystoupí tělesa Collegium 1704 a Collegium Vocale 1704. Collegium 1704 bylo založeno v roce 1991 dirigentem a cembalistou Václavem Luksem.

V posledních letech si získalo na mezinárodní scéně staré hudby renomé výjimečného souboru. V roce 2005 iniciovalo a realizovalo Collegium 1704 ojedinělý projekt Bach - Praha - 2005, v jehož rámci byla v Praze provedena nejvýznamnější díla J. S. Bacha.

Tento projekt se stal impulzem k založení vokálního souboru Collegium Vocale 1704 a základem pravidelné spolupráce s mezinárodním festivalem Pražské jaro. Sólově se představí celkem pět interpretů: Martina Janková ze Švýcarska (soprán), Kateřina Kněžíková (soprán), Mariana Rewerski z Argentiny (alt), Jaroslav Březina (tenor) a Lisandro Abadie z Argentiny (bas).

Na programu od sedmnácti hodin je skladba La Resurrezione z dílny G. F. Händela.

První jmenovaná, Martina Janková, je od roku 1998 sólistkou Curyšského operního domu. Na koncertních pódiích spolupracovala například s J. E. Gardinerem v Bachovských kantátách a Mahlerově 4. symfonii na turné s Českou filharmonií, tuto zpívala také s Mnichovskou filharmonií pod taktovkou I. Fischera a s Frankfurtským rozhlasovym orchestrem a dalšími.

Martina Janková se vášnivě věnuje písňové interpretaci. Své písňové recitály s kytarou, kladivkovým klavírem či piánem mohla posluchačům nabídnout v rámci Písňové řady v Curyšské opeře, na Ženevském festivalu D’Ete, v salzburgském Mozarteu, na Rheingau festivalu, Janáčkově máji a dalších pódiích.

Pokud budete chtít s krásnou vážnou hudbou pokračovat, vydejte se v pondělí do Hradce nad Moravicí. Zazní skladby Felixe Mendelssohna a Ludwiga van Beethovena. Od osmnácti hodin vystoupí Bennewitzovo kvarteto. Brzy po svém vzniku na půdě pražské HAMU v roce 1998 se těleso začlenilo mezi vynikající komorní soubory na naší hudební scéně.

Práce Bennewitzova kvarteta je ověnčena řadou ocenění nejen v České republice, ale i v zahraničí.