„Vystupovaly soubory z opavských základních škol Vrchní, Riegrova, Otická a Dvořákovy sady, z vítkovské základní školy Jana Zajíce. Představily se také krnovský Zvídálek, Dravé kočky z nízkoprahového klubu Modrá kočka a soubor Puls Střediska volného času Opava.

V rámci doprovodného programu vystoupili žáci hudebního oddělení Základní umělecké školy Václava Kálika v Opavě,“ říká jedna z organizátorek akce Gabriela Mathiasová a pokračuje: „Pro všechny děti jsme měli nachystáno občerstvení a drobné odměny. Díky výborné spolupráci s pedagogickým doprovodem účinkujících se nám podařilo vše dobře zvládnout.

Atmosféra byla výborná, nejvíce nás potěšilo, že vedle spolužáků přišli děti podpořit i rodiče.“ „Paní Čarná, Gáborová, Slepčiková, ale i další maminky a rodinní příslušníci nás doprovázejí na všechna vystoupení a chodí každý pátek s dcerami do klubu Modrá kočka, kde trénujeme,“ doplňuje Alena Orlíková, učitelka přípravné třídy na Základní škole Dvořákovy sady, která kroužek romských tanců vede.

A jak se přehlídka líbila dětem? „Jezdíme na různé soutěže, ale tady se mi líbilo, že jsme mohly vidět jiné styly tance, než tančíme my,“ říká Klára Dvorská z tanečního souboru Puls, který předvedl tři scénické tance a stepovou choreografii Klauni, se kterou se loni zúčastnil i Mistrovství světa ve stepu v německé Riese.

„Děkujeme všem zúčastněným a věříme, že se najdou prostředky, abychom mohli podobnou akci v budoucnu zopakovat,“ uzavírá Zuzana Machurová z Eurotopie Opava.