Celkové uzavření proběhlo o víkendu v nahrávacím studiu v Kravařích, kde skupina spolu s Jurou Wajdou nahrála své druhé cédéčko. Opavský rodák se s kapelou seznámil v Kolíně nad Rýnem, kde se věnoval jazzové hře na klavír. Bylo tomu tak před rokem. V současné době s kapelou vystupuje na koncertech po celé Evropě a podílel se na zrodu nového hudebního nosiče. „Všechny nahrávky budou studiové. Na tvorbě se podíleli všichni členové a vše bude autorské,“ řekl Jura Wajda.

Na nosiči by se mělo objevit jedenáct skladeb. Vše bude zařazeno do tradičního žánru kapely Dirty Funk a Garage Blues, takže si posluchači vychutnají skladby bluesového, funk i crash ražení. „Písničky byly psány pro naši mámu,“ uvedl Wajda, který se považuje za dalšího syna. Nevlastní bratři Bob, Kim, Fred a Joe se poprvé sešli nad hrobem své matky před sedmi lety. Tehdy si usmysleli, že na památku své matky se musí dát dohromady. Kapela vystupuje po celé Evropě, ale nejlépe se jim podle jejich slov hraje v České republice.

V rámci turné navíc za jejich první cd získali zlatou desku. „Byl to náš první koncert v rámci turné. Ve Zlíně nám zcela spontánně předali zlatou desku. Je to vůbec naše první,“ uvedl Bob, zpěvák a kytarista kapely. Hudební cd by mělo být hotové asi za měsíc. Zakoupit si jej budete moci prozatím na koncertě. Kapela The Sideburns by se do Opavy měla vrátit opět kolem Vánoc.