Podporuje jej také herec a zpěvák Tomáš Klus, který na prezentační akci vystupuje a sám se stal dárcem. Program, jehož se zúčastní i zástupci občanského sdružení Dar života, chce upozornit na alarmující stav v oblasti dárcovství krve.

„Když bylo naší univerzitě nabídnuto, aby se do projektu oslovením studentů zapojila, nikdo ani na chvíli neváhal,“ řekl kvestor Jaroslav Kania.

„Ostatně kampaň na získání dobrovolných dárců krve už u nás v minulosti proběhla a tato celospolečenská potřeba je tu připomínána permanentně,“ dodal na vysvětlení, proč se Slezská univerzita zařadila mezi další vysoké školy v Praze, Ostravě, Olomouci, Hradci Králové a Zlíně, které výzvu Všeobecné zdravotní pojišťovny, jež je generálním partnerem projektu, pozitivně přijaly.

Vsadit na Tomáše Kluse byla dobrá volba. Sympatický mladík láká na akci velké množství lidí. Je tak spojena kultura s užitečnou věcí. „Dárcovství krve považuji za věc, která se zásadním způsobem dotýká každého z nás. Nikdy nevíte, kdy budete krev potřebovat právě vy,“ zmínil Klus.

„Dárců krve chybějí v naší zemi v současné chvíli doslova tisíce, a tak je každá nová kapka vítaná. Věřím, že nejednu poskytnou též studenti Slezské univerzity,“ uzavřel kvestor Kania.

Anna Sotolářová, Ivan Augustin