Sobotním večerem nás ve známých prostorách bude provázet trojice různorodých, ale od první do poslední rock vyznávajících kapel. Hrát fanouškům budou Another Chance, From All Sides a Stay True.

Hlavním zakladatelem bruntálských Another Chance je ex člen ska-punkové kapely Náhradní Program. V únoru loňského roku se jakž takž stabilizovala sestava nového projektu, který nesl název Trip to Havana a vrhl se na nevyzpytatelný žánr reggae. Po čase a menších personálních rošádách se však zúčastnění usnesli, že tento původní záměr opustí, což se nesetkalo s úspěchem.

Nakonec vznikla definitivní podoba čtyřčlenné rockové skupiny Another Chance (Další šance), jejíž repertoár je ovlivněn celou škálou hudebních vlivů, ale zejména punk-rockem.

Opavskou scénu budou na Muzzyfestu v Jamu reprezentovat pro změnu metaloví From All Sides. Skupina vznikla v roce 2006. Impulzem pro tento počin byl odchod kytaristy Suziho z kapely Manipul. Ten se dal dohromady s dřívějším basákem téže kapely Vajglem a vzápětí se přidal kytarista Tony a bubeník „železný zekon Peťa“. V této sestavě kapela neustále hledá zpěváka do svých řad.

Třetím do party se ještě stanou Sty True z Jeseníku. Pětičlenná kapela zde bude zastupovat hudební styly truecore a rap metal hardcore. MuzzyFest je putovní alternativní minifestival, jehož třetí pokračování se rovněž uskuteční v sobotu 29. ledna i v Musicbaru Jam v Opavě.

Začátek programu je zde naplánován na dvacet hodin a vstupné bude k dostání za 70 korun.