Poprocková hudební legenda, kapela Turbo, vystoupí ve středu 4. července od 21 hodin v areálu TJ Sokol Kobeřice. Koncert k výročí 25 let skupiny se uskuteční za každého počasí. Nočním hostem bude kapela Heroes. Projekt kapely Turbo nastartoval v roce 1981 muzikant Láďa Vostárek, který opustil své dosavadní působiště v Katapultu. Už první koncerty měly poměrně velký úspěch. První album vyšlo v půlce roku 1984. Rok 1985 je ve znamení úspěchů i pádů. Do první kategorie lze počítat vydání druhého alba To bude, pánové, jízda, písnička Chtěl jsem mít se stala megahitem. Úspěch se projevil třetím místem Turba ve Zlatém slavíku 88. V roce 1987 vyšlo album Hráč, které se stalo platinovým a titulní skladba je hitem dodnes.

Kapela se umístila na druhé pozici ve Zlatém slavíku. Na dalším albu Turbo 88 spolupracovala sestava hvězdných hostů, jako Lešek Semelka, Marcela Březinová a dále Jan Boss a Klaus Scharfschwerdt z Puhdys. Produkci měl na starosti Dan Fikejz, který utvářel typický zvuk Turba konce 80. let. Úspěch skladeb Vodopád prázdných slov a Láska z pasáží kapele výrazně pomohl k udržení druhého místa v anketě Zlatý slavík 88. Skupina se však v létě 1990 rozhodla k přerušení hudební dráhy. V průběhu devadesátých let se členové Turba věnovali soukromému podnikání. Společně si pod jménem Bumerang zahráli na setkání plzeňských legend.

Ke konci 90. let se vrátily na pódia mnohé kapely a interpreti předcházejícího desetiletí a Turbo nemohlo chybět. Nově zrozená kapela odstartovala v roce 1999 na velkém koncertu v Plzni na Lochotíně spolu se Slade a Uriah Heep. Rok 2007, kdy Turbo slaví 25. výročí od svého startu, je ve znamení velkého turné a také vydání bilančního dvojcédéčka Best of Turbo a DVD 25 let Turbo.