„V rámci inaugurace jsme pokřtili a pustili do světa také naši novou píseň „Budu jejich ochráncem". Písničku plnou popletených pohádek pro Celé Česko čte dětem napsal skladatel, textař a bavič Jiří Krhut. Videoklip z natáčení poběží v Českém rozhlase,“ prozradila ředitelka pořádající společnosti Celé Česko čte dětem Eva Katrušáková. 

Zdroj: Youtube

Vztahy v rodině

Trenér a mentální kouč Marian Jelínek, psycholožka Lenka Dostalíková a moderátor a youtuber Karel Kovář alias Kovy byli hosty filmového a diskuzního večera, který zorganizovala společnost Čelé Česko čte dětem u příležitosti zahájení 10. Týdne čtení dětem v ČR.  

Témata, kterými byly vztahy mezi rodiči a dětmi a mladí lidé a sociální sítě, navodilo promítnutí čtyř krátkých filmů a dokumentů absolventů pražské FAMU, mezi jinými i na Oscara navržený snímek Dcera z dílny režisérky Darii Kashcheevy.

V sále českotěšínského kina Central se sešla necelá stovka lidí, kteří také mohli hostům klást otázky.

Týden čtení dětem začal ve čtvrtek 1. října v Českém Těšíně. Slavnostní programy pro děti z místních základních škol uvedl v KaSS Střelnice herec a moderátor Lukáš Hejlík a nechyběl ani youtuber, vloger, moderátor a dabér Kovy.