Už na dnešek si pro nás do kavárny Evžen na Lepařově ulici opětovně secvičili půvabnou komedii Muž mé ženy. První štací byl raduňský zámek, kde členové činohry, opery i baletu vystupovali 29. srpna v zábavném programu na tradičním Zámeckém čaji.

Dnes, 2. září, pobaví návštěvníky kavárny Evžen na Lepařově ulici trojice mladých herců – Sabina Muchová, Jakub Stránský a Michal Stalmach – v komedii Muž mé ženy. Nastudovaná byla mimo repertoár divadelní sezony pro slavnostní otevření Obecního domu.

Oč v ní jde? Dějová linie připomíná slavnou operu Madame Butterfly jen v činoherní a veselé rovině. Mladá vlaková průvodčí má manžely ve dvou železničních stanicích a oba vodí pět let za nos. Pánové o sobě do určité doby neměli ani tušení, a když to prasklo, oba manželé se sejdou, aby si všechno chlapsky vyříkali.

Do jejich „pánské jízdy“ zčista jasna vpadne manželka obou a začne dělat ve vztazích pořádek. Mladá paní je hodně energická a svým manželům spravedlivě vynadá oběma. Vyčte jim, že zbytečně hledají problémy tam, kde nejsou, a rozhodně nechce nic měnit.

Tuto komedii mohou zájemci vidět také 12. září od 17.30 hodin v Obecním domě.

Velký zážitek nabízí 4. září ukázky ze strhujícího baletu Kladivo na čarodějnici. Členové baletního souboru Slezského divadla je předvedou od 20 a 22 hodin na nádvoří Bílého zámku v Hradci nad Moravicí. Efektní představení v atraktivní zámecké kulise bude uvedeno v rámci večerních prohlídek.

Návštěvníci uvidí příběh lásky kněze a dívky z dobré rodiny, která je zaslíbená šlechtici. Ambiciózní knězova sestra však dívku považuje za ohrožení jejího plánu dostat bratra v církevní hierarchii co nejvýše. Pomocí intrik ji označí za čarodějnici a předá nešťastnici inkvizitorům k upálení.

Tragickému příběhu dominuje mimo jiné perfektní sladění baletních pohybů s vynikající hudbou Yngwie Malmsteena. V minulé sezoně uvedlo tuto inscenaci opavské divadlo ve světové premiéře a stala se jednoznačným hitem celé sezony.