Základem projektu je obrácení pozornosti umělců - účastníků projektu – na zanedbaná, opuštěná a netradiční místa, která se doposud s uměním nespojovala a která je záhodno oživit uměleckou akcí. V prvních dnech bude nejdůležitější setkání obyvatelů s umělci, aby upozornili veřejnost na zanedbaná industriální místa v Opoli, a diskuse o nápadech na jejich oživení.

Kromě toho bude založen blog, na kterém bude možno o tom veřejně diskutovat. Tento blog a setkání budou prostředkem k navázání interakčních kontaktů mezi umělci a veřejností. V dalších dnech pobytu v Opoli každý účastník projektu bude realizovat v městě vlastní projekt, který spojí s industriálním prostorem města Opole a bude dostupný široké veřejnosti a turistům.

Bude to součást umění, které najdeme nejen v galerii a v muzeu, ale bude to umění pro každého, zvláště z euroregionu Praděd. Oficiální prezentace projektů se bude konat v poslední den pobytu umělců v Opoli. Shrnutí projektu bude obsahovat vydání polsko-českého sborníku, který dokumentuje průběh projektu spolu s popisem uměleckého díla a jeho autora.

Sborník bude prodáván jak v Polsku, tak i v Česku. Českou stranu reprezentují Václav Minařík, Jiří Štencek, Tomáš Valušek, a polskou Magdalena Hlawacz, Aleksandra Janik a Lucilla Kossowska.