Do Tábora se sjelo na několik desítek tanečních kolektivů. Soutěž byla celodenní a zápolilo se v několika tanečních disciplínách. Všechny kategorie ale byly podřízeny jedné základní, a to belly dance. Studio Tany -Tany pod vedením Evy „Afry“ Grambalové soutěžilo ve více kategoriích.

V kategorii malá skupina show belly dance sice medaili naše tanečnice nezískaly, ale pro příští rok mají v plánu rozšířit tým a už zaútočit na vrchol. V kategorii duo show belly dance získala Eva Grambalová společně s další lektorkou studia Kristýnou Fajkusovou druhé místo a stříbrnou medaili. Tančily fantazii s hedvábnými vějíři.

Afra, což je umělecké jméno Evy Grambalové, si poté v kategorii sólo show belly dance vytančila a přidala další stříbro. V programu vystoupila s tzv. Tribal Fusion, což je méně známá odnož orientu a mystický, tajuplný styl s magickou, pro někoho až strašidelnou hudbou.

V hlavní kategorii solo classic belly dance – klasickém orientálním tanci – poté dosáhla Eva na vysněné zlato. Úspěch jí zajistil egyptský kabaretní styl Raks Sharki, jehož úvod tančí tanečnice se závojem, který po chvíli odhodí a tančí bez něj.

„Jsme moc rády, že to tak krásně dopadlo, příští rok pojedeme štěstí zkusit znova. Letos jsme byly poprvé a byla to příjemná zkušenost i podívaná,“ vzpomíná Afra na vydařené mistrovství. Letos se jednalo o čtvrtý ročník této akce a účastníků stálé přibývá.