Obě budou zahájeny na vernisáži v sobotu 6. června. V tamějších prostorách začnou v 16 hodin.

Galerie Albertovec je známá svými ojedinělými a ne příliš učesanými prostory. Snad i proto nabízí na umění jiný pohled. Vystavovala zde známá umělecká jména, ale i nováčci. Stejně tak nabídnou něco nového dvě výstavy, které budou slavnostně otevřeny v sobotu.

Zelená architektura pod sebou ukrývá tři více méně samostatné výstavy, které se vzájemně prolínají i doplňují. Podtématem velké architektonické výstavy je příroda a ekologie. Představí se na ní Martin Rajniš, který vystaví své architektonické projekty a realizace. Právě tento autor bude mít ještě před vernisáží přednášku, která nese název Architektura, láska a nenávist v české kotlince a na vrcholcích hor.

Začne v sálu hotelu Albertovec ve 14 hodin.

Další oddíl nese název Zelená architektura.cz, který se snaží ukázat bydlení v symbióze s přírodou. Třetím vystavujícím je newyorský architekt Mitchell Joachim, který se zaměřuje na vizi života v budoucnosti ve (velko)městě. Druhá výstava představí přítomným tvorbu, kterou šest výtvarníků zpracovalo během Malířské dílny Albertovec 2009.

Jak vidí svět kolem sebe mladí umělci i pokročilá generace z Ostravy, Brna, Prahy a Ústí nad Labem, se právě tady dozvíte. Uvidíte, jak rozdílný a zajímavý mají pohled na současný výtvarný diskurs v médiu malby.

Výstavy potrvají do 12. července.

Galerie Albertovec je otevřena každou sobotu a neděli od 12 do 18 hod.