Za necelý měsíc, v pátek 20. února, vystoupí Radim Hladík a Blue Effect. Legenda českého bigbítu vznikla v roce 1968. Během let se v kapele vystřídalo mnoho zvučných jmen.

Skupina vydala 11 LP desek, odehrála bezpočet koncertů v tuzemsku a zahraničí. Blue Effect obnovil Radim Hladík pro společná vystoupení s britskou legendou Nazareth na konci roku 2003, po více než desetileté pauze. Současné obsazení skupiny je v našich podmínkách velice ojedinělé.

Vedle Hladíka jsou muzikanti o dvě generace mladší, hráčsky velice vyspělí a vynikající zpěvák Honza Křížek (Walk Choc Ice). Repertoár se skládá ze starých historických skladeb, ovšem hraných s novou energií, v nových aranžích a současným zvukem, se zcela svobodným hudebním cítěním. Nejedná se tedy o nějaký revival, ale o hudbu poučenou minulostí, zaměřenou na budoucnost.

V akustickém podání je hudba ještě průzračnější, zbavená všech elektrických nánosů a působí zcela přirozeně. O tom svědčí velký ohlas návštěvníků koncertů. V současnosti hrají Blue Effect v akustické verzi celou polovinu svých koncertů.

Dalším báječným koncertem, který bude v dolnobenešovském kulturním domě, je vystoupení Dana Bárty a Illustratosphere. Tato akce je naplánovaná na čtvrtek 5. března. Lístky na oba koncerty jsou k dostání v předprodeji opavská Sluna, na obecním úřadu Kobeřice a v kulturním domě Dolní Benešov.

(ans)