Předprodej vstupenek funguje v otevíracích hodinách na místě nebo v hlučínském infocentru. Divadelní společnost Háta vznikla vlastně náhodou v roce 1997, kdy se domluvily Mahulena Bočanová, Ivana Andrlová a Olga Želenská, že se osamostatní a založí společně divadlo, jelikož předtím 5 let působily v jistém divadelním seskupení, odkud byla Olga Želenská (Háta) vyhozena, přestože celý tento spolek ležel na jejích bedrech.

O rok později už došlo i na premiéru komedie Malované milování. Komedie Dnes hrajeme Cyrana si prožila debut minulý rok 25. dubna. Autorem hry, která vypráví o všedních věcech nevšedního divadelního života, je Američan Ken Ludwig.

Do role režiséra a zároveň i hlavní postavy se v rámci hlučínského vystoupení převtělí místní rodák a známý herec Lumír Olšovský. Pro všechny diváky, kteří si nebudou chtít nechat tento originální kus ujít, je otevřen předprodej vstupenek v infocentru města Hlučín, a také v hlučínském kulturním domě, kde se koneckonců toto dílo v úterý 19. října v devatenáct hodin také odehraje.

Tomáš Pustka