Vít Kanyza získal cenu za filmový dokument

Kanárské ostrovy byly námětem dokumentu Víta Kanyzy, který natočil jako svou bakalářskou práci a ukončil jím obor Multimediální techniky rovněž na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě.

Festivalovou porotu Road to Canarias jeho snímek zaujal a vysloužil si díky němu třetí místo ve festivalové soutěži. Ani nyní jako student 1. ročníku magisterského studia oboru Audiovizuální tvorba nezahálí.

„Diváci se už teď mohou těšit na další dokument, který jsem od září do prosince točil v Karibiku. Zaměřil jsem se hlavně na život na Haiti, nejchudší země západní polokoule,“ uvedl Vít Kanyza.

Z cestování po Dominikánské republice, Kostarice a Kubě využije fotografie na výstavu, kterou má v plánu letos udělat z cest kolem světa.

Kromě filmového dokumentu je jeho vášní freestyle fotbal. Působí ve freestyle týmu Fotbal bez limitu a své umění představil v roce 2015 i na finále Ligy mistrů v Berlíně před zápasem FC Barcelona s Juventusem Turín.

Minulou sobotu jeho hbité nohy mohli obdivovat účastníci Univerzitního plesu v sále Kulturního domu Na Rybníčku v Opavě.