V rámci multižánrového festivalu Bezručova Opava s ním proběhne dnes (ve středu 7. září) od patnácti hodin beseda ve Schlösslerově salonku Obecního domu a od půl páté pak komentovaná prohlídka výstavy. Výstava nese název Mezi dvěma světy.

Jsou jimi svět reálný a svět umělých bytostí. Svět reálný reprezentují klasické kresebné studie lidské figury, svět umělý zvláštní droidi a kyborgové, kteří jsou zobrazováni z různých úhlů, a tak navozují pocit zvláštního napětí a neklidu.

Dušan Urbaník k výstavě uvádí: „Domnívám se, že tato výstava se uskuteční v pravou chvíli. Marek Kolář je mladý umělec a ještě vlastní všechny své kresebné studie ze školy. Časem se budou záhadně ztrácet, a naopak budou přibývat díla vesmíru vnějšího a možná za několik let bychom takto koncipovanou výstavu již nemohli realizovat.

Marek Kolář se narodil v roce 1982 v Praze, kde také žije a tvoří. Je kreslířem, malířem, grafikem, animátorem a nadšeným bubeníkem. Od roku 2009 studuje Akademii výtvarných umění v Praze, obor klasická malba.

Jaroslava Malá