Pro ty, kdo to nevědí, se pod uměleckým pseudonymem Xindl X ukrývá specifický zpěvák Jaroslav Ládek. Svou, do jisté míry nezvyklou, přezdívku si vypůjčil z filmu Woodyho Allena Hollywood Ending, kde se takto jmenovala jedna z postav.

Je rapperem s kytarou a pokud se na ni zrovna nedoprovází sám, jako tomu bude i při opavském koncertu, sekunduje mu jeho skupina ve složení Robert Švehla – bicí, Filip Markes – saxofon a Filio Havlíček – baskytara.

Jak už bylo řečeno, Xindl X není jen tak obyčejný zpěvák, jakých jsou tucty, a proto ani jeho styl není zaškatulkovatelný. Zasahuje do více hudebních rovin, jako je hip-hop s folkem, jazz, blues a jiné. Mezi jeho nejúspěšnější písničky patří Anděl, se kterou se vyšplhal na první příčky mnoha žebříčků. Dále napříkla písnička Mamut, se kterou také zvítězil v prvním ročníku soutěže Česko hledá písničku.

K zajímavostem jeho kariéry můžeme přičíst i to, že se podílel na scénáři k velmi oblíbenému seriálu Comeback nebo na filmu Vy nám taky, šéfe. První desku Návod ke čtení manuálů vydal roku 2008 a album ihned získalo nominaci na cenu Anděl v kategorii Nejlepší folk a country album.

Nemálo fanoušků si tedy určitě v sobotu 16. října najde cestu do opavského Music clubu 13, kde se od dvaceti hodin uskuteční Xindlův koncert.

Tomáš Pustka