A co je obsahem, ptáte se? Starosta vesničky Osadné pan Ladislav Mikuláško je politickým rekordmanem, ve funkci je úctyhodných 36 let. Jeho duchovní protějšek, pravoslavný kněz Peter Soroka, za posledních pět let pochoval 50 lidí a pokřtil 2 děti. Osadné pomalu vymírá.

Boj za záchranu vesnice začnou vést starosta a kněz spolu se svými manželkami, důležitými stínovými poradci… Starosta i kněz vědí, že budoucnost obce může spočívat v rozvoji cestovního ruchu. O pomoc s propagací poprosí PR manažera politického hnutí Rusínská obroda Fedora Vica.

Tento politik s humorem dona Quijota přitáhne do Osadného návštěvu na nejvyšší úrovni z Bruselu. Europoslanec Milan Gaľa je situací v obci dojatý a pozve lokální politiky do Bruselu.

V rámci organizovaných exkurzí takto Evropský parlament v Bruselu navštíví 80 000 lidí ročně. Během cesty z kouta Evropy do centra evropského Babylonu si hrdinové z Osadného prohlédnou a okomentují obrovské prostory parlamentu, navštíví sál pro 785 poslanců a hlavně – střetnou se s elitními europolitiky (mimo jiné i s prvním československým kosmonautem Vladimírem Remkem), kterým představí své nové projekty.

Tomáš Pustka