Vítáni budou příchozí oblečení ve stylu těch let včetně klobouků na pánských i dámských hlavách. Fantazii není nutné brzdit a nejatraktivnější pokrývky hlavy budou zařazeny do soutěže.

Až do 19 hodin mohou návštěvníci podle vlastního uvážení pobývat v okrasné zahradě, v zámku a v oranžerii, do které bude soustředěna hlavní část programu. Při společenských zámeckých akcích bylo zvykem zvát k potěše hostů herce nebo pěvce. Jiné to nebude ani během v pořadí už čtvrtého zámeckého čaje a v oranžerii proto od 15 hodin vystoupí sólisté Slezského divadla.

V 16 hodin začíná v okrasné zahradě oranžerie autogramiáda knih Petra Maška, spojená s jeho besedou o dějinách české šlechty a zvyklostech historického stolování i stravování. Akci doplní prezentace nových publikací ostravského Národního památkového ústavu, věnovaných zámkům Raduň a Hradec nad Moravicí.

V závěru programu se zájemci na terase a na nádvoří občerství čajem a prohlédnou si nově instalované interiéry. Vstupné pro dospělé bez dobového oblečení je za 120 korun, pro děti, studenty a seniory nad pětašedesát let 60 korun a kostýmovaní hosté mají vstup volný.

Opavští zájemci mohou využít autobus číslo 218, který odjíždí ze zastávky od divadla ve 14.43 hodin a do Opavy se vrací v 18.38 hodin.