Letos bude určitě ještě zajímavější. Stylově je znovu zaměřený na období první republiky, kdy zámek vlastnil rod Blücherů. Program bude probíhat v zámku, v jeho zahradě i v oranžerii, kde od 15 hodin vystoupí umělci Slezského divadla a soubor Dolce Vita ze ZUŠ Bolatice a Kravaře.

Od 16 hodin přijde čas na prezentaci a slavnostní křest pamětní publikace o obnově zámecké oranžerie. Návštěvníkům bude v 17 hodin poprvé otevřena západní terasa zámku se zimní zahradou. Má původní podobu a prošla celkovou památkovou obnovou. N

a ní si návštěvníci budou moci v klidu vypít svůj odpolední šálek čaje a pak společně zavítají do vybraných interiérů. Prohlédnou si mimo jiné též zcela mimořádnou instalaci Zámecké svatební snění, která jim prozradí některé zámecké svatební zvyky a styly.

„Zámecký čaj o páté je zasazen do specifické doby i prostředí, a proto uvítáme dámy s kloboukem, rukavičkami i kabelkou a pány s pokrývkou hlavy, špacírkou a květinou v klopě,“ říká kastelánka Eva Kolářová.

Takto oblečení návštěvníci budou platit jen poloviční vstupné 60 korun. Program Zámeckého čaje o páté zakončí vyhlášení dámy a pána s nejelegantnějším stylingem.