První se vrací do minulosti a ukazuje život kněžny Daisy na fotografiích. Podklady pro výstavu byly přivezeny z britského muzea.

Druhá výstava se zaměřuje na díla učitelů základních uměleckých škol Opavska.

„Fotografie na výstavu Kněžna Daisy von Pless: Šťastná léta byly vybrány z rozsáhlého archivu Lafayetteova studia, který je uložen ve Victoria & Albert Museum v Londýně,“ uvedla správkyně zámku v Kravařích Martina Řeháčková a doplnila:

„Je to dvaačtyřicet snímků z originálních skleněných negativů zhotoveno s použitím nejnovějšího počítačového programu a moderní tiskařské techniky.“ Portréty odhalené během stavebních prací v Londýně v r. 1988 a zachráněné pro budoucí pokolení zachytily obraz vyšších společenských tříd z přelomu 19. a 20. století.

Výstava se uskuteční ve spolupráci s Muzeem Zamkowym w Pszczynie. Druhá výstava přestavuje obrazy učitelů základních uměleckých škol Opavska. Tato expozice se uskuteční ve spolupráci se Základní uměleckou školou Ivo Žídka v Kravařích.

Kromě těchto výstav je na kravařském zámku instalovaná stálá barokní expozice z 18. století. Začátek prohlídkové trasy navíc seznamuje návštěvníky s životem prostého lidu na Hlučínsku o století později. Otevřeno je vždy od úterý do neděle v době od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.