V pokoji komorné, která byla kněžně neustále k ruce, vyvolává pozornost například mramorová valcha, skládací žehlicí prkno s žehličkami, oblečení komorné i její spodní prádlo se šněrovačkou. Podlahu kryje původní linoleum. V pokoji kněžniny společnice vyvolává nadšení zase vyšívané ložní prádlo na posteli. „Společnice byla starší dáma a tomu odpovídá i styl její garderoby,“ vysvětluje kastelánka Eva Kolářová. Guvernantka dětí byla naopak mladá a v jejím pokoji, sousedícím s pokojem dětí, se největšímu zájmu těší důmyslně sestavený cestovní kufr z konce 19. století.

Návštěvníci si důkladně prohlížejí například toaletní stolek se značkovými křišťálovými soupravami. „Byla to dívka a chtěla se líbit, což dokazuje oblečení i doplňky. Velmi zajímavý je také cestovní kahánek k ohřívání ondulačního želízka. Ženy z těchto pokojů měly rozdílné funkce a společné právo jíst u stolu s panstvem. Patřily k „lepšímu“ služebnictvu hraběnky, se kterou také cestovaly,“ vysvětluje Eva Kolářová.

V dětském pokoji poutá zájem diváků houpací kolébka pro miminko, vyřezávaná myslivna s hajným i hajnou, mechanický pouliční cukrář pečící palačinky a především unikátní trojkombinace houpačky, jídelního stolečku a chodítka pro batolata. Velmi zajímavý je pro návštěvníky i pohled na soubor dobových hraček. Zámek v letech 1876 až 1916 vlastnil kníže Gebhard Leberecht III. a žil v něm postupně se třemi manželkami. Proslul jako nerudný člověk s mnohdy až nečekanými postoji. Po jeho smrti objekt získal jeho syn Lothar a bydlel v něm s manželkou, hraběnkou Luisou. Zemřel v roce 1928 a na zámku pak žila jeho vdova se svou sestrou Vandou a třemi syny Hugem, Karlem a Alexandrem.

Po smrti Huga přešel zámek na Alexandra, protože Karel padl roku 1943 jako letec britského letectva ve válce. Alexandr odešel po válce do ciziny a zámek připadl na základě mezinárodního vyrovnání Československé republice.