Ve středu 5. srpna se v Městských sadech otevře šesté pokračování opavského letního kulturního maratonu. Jak jinak, než ve 21.30 hodin dobrým filmem. Tentokrát to budou dobře známí Samotáři. Česko-slovenský kousek režiséra Davida Ondříčka rozehrává spletitou hříčku osudů a lidských příběhů, vztahů a tužeb „malých“ českých lidí navzájem kompromitovaných blízkým okolím, mohutně kořeněnou vybranými jmény českých hereckých es – Jitka Schneiderová, Saša Rašilov nejml., Ivan Trojan, Jiří Macháček, Hana Maciuchová, František Němec, Tatiana Vilhelmová a řadou dalších.

Nerez = kvalita. Dlouhá léta působení hudebníků skupiny Nerez jistě naše přirovnání jen potvrzují. I když autorský trojúhelník Zuzana Navarová – Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský před časem přišel o jednu ze svých ikon, skupina neztratila nic ze svého šmrncu a stále má posluchačům co nabídnout. Ať už pod původním, nebo novým názvem Neřeš. Přesvědčit se můžete ve čtvrtek od 19 hodin na Dolním náměstí. A určitě se bude i vzpomínat na Zuzanu…

Páteční večer již tradičně nabídne Oldies party, večer možná nostalgický, ale určitě vděčný. Začíná v Městských sadech úderem 18 hodiny.

Týdenní finále, to je country. Tentokrát sáhli pořadatelé do Čech, konkrétně do Slaného. Odtud je kapela Minaret, která už od roku 1984 hraje a těší hudební fanošky bluegrassem, občas obohaceným o folkové a rockové prvky. Kapela od roku 2003 hraje v pozměněné sestavě a festivalová pódia jsou její živou vodou.