Písničkářka Žofie Kabelková a flétnistka Petra Klementová spolupracují od počátku roku 2008. Letos společně s dalšími muzikanty (Stano Palúch, Tomáš Baroš, Miroslav Hloucal a Marcel Comendant) natočily v pořadí již druhé Žofiino autorské album Peřiny z vody, které bylo pokřtěno na začátku října a hned poté se vydala spolu s Klementovou na velké turné, kdy vystoupí také v Opavě.

Budete moci slyšet především písně z nové desky, ale kromě nich dámy zahrají i několik nově zaranžovaných písniček, které zazněly už např. na debutu Žiju. Hudbu těchto dvou muzikantek ovlivnily rozličné žánry (Indie, pop, folk, jazz, klasická hudba, alternativa).

Ovšem nejdůležitější pro ně však nikdy nebyla škatulka, ale silná písnička.

Již během krátké doby si Žofie a Petra stihly zahrát na mnohých hudebních festivalech a úspěšně absolvovaly své první turné po republice. Jihlavská autorka písní, zpěvačka a kytaristka, se narodila v roce 1983. Žofie Kabelková své debutové album Žiju vydala v roce 2003. Spolupracovala s písničkáři Marcelem Křížem a Ivem Cicvárkem na projektu Panoptikum (folk, alternativa), z něhož v roce 2005 vzešlo stejnojmenné album.

V jihlavské kapele Chakra Bandoleros (alternativa popu) působila dva roky jako tvůrkyně textu a zpěvačka. Podílela se na prvním českém celovečerním animovaném filmu Báječná show. Zahrála si např. po boku pánů muzikantů Stanislava Palúcha, Juraje Grigláka nebo Petra Solárika.

Účastnila se mnohých českých hudebních festivalů (Colours of Ostrava, Prázdniny v Telči, Porta, Zahrada atd.). V roce 2007 byla oceněna Cenou Rady města Jihlavy za originalitu a interpretaci vlastní hudební tvorby v oblasti akustické hudby, přesahující hranice města.

Vystudovala český jazyk a literaturu na Filozofické fakultě v Brně a v současnosti moderuje hudební pořad v Českém rozhlase Region v Jihlavě. Jejím zatím posledním hudebním počinem je autorské album Peřiny z vody.

Vedle ní v současné době na hudebních prknech stává Petra Klementová, absolvovala obor flétna na brněnské JAMU. V letech 2005 – 2007 studovala obor klasická a jazzová flétna na Prins Claus Conservatorium v Groningenu v Holandsku. Zaměřuje se na interpretaci různých hudebních žánrů (klasická hudba, jazz, folk, soudobá hudba, volná hudební a pohybová improvizace).

Spolupracuje s českými soudobými skladateli (Miloš Štědroň, Jan Kavan, Markéta Dvořáková, František Emmert), se souborem Quakvarteto, Ensemble Marian, Chorovod, Czech Virtuosi a se souborem tanečního divadla MAXIMVS.

Působí v mezinárodních kapelách Shishani's Band a Katarchestra. V České republice je možné slyšet ji v kapelách OKO písničkáře Iva Cicvárka, Panoptikum a CKK band. Mimo jiné se podílela na nahrávkách Ivy Bittové, Miloše Šťědroně, Jiřího Bulise nebo Klee Quartetu.