Daniel Svoboda hrával v mládí fotbal, ale problémy s kolenem mu vystavily stopku. „Na doporučení lékařů jsem skončil a řešil, co budu dělat. V rámci rehabilitace jsem začal chodit plavat s Petrem Kopřivou (osobní trenér a triatlonista, poznámka autora). Jednou šli kluci po plavání běhat, ptal jsem se proč, řekli, že dělají triatlon. Šel jsem s nimi do toho a dělal jsem ho osm let,“ popisuje šestačtyřicetiletý Svoboda. „Trénovali jsme šestkrát týdně. Brzo ráno plavání, pak šel člověk do práce a večer dělal kolo a běh,“ popisoval svou osmiletou náplň. „Můj den začínal v pět ráno a v devět večer jsem chodil spát,“podotkl rodák z Holasovic. 

Dokonce to dotáhl až na start slavného Iron Mana. „Startoval jsem na závodech ve Švýcarsku, v Česku a Walesu. Můj osobák je 10:32,“ představil svůj největší úspěch. S extrémním sportováním nakonec musel seknout.

Dvacet minut ve studené vodě

„Na Beskydské sedmičce jsem si odrovnal obě kolena. Na běh už to není. Chodím tak plavat a jezdím na horském kole. Potřebuji k životu trochu toho adrenalinu,“ pousmál se Daniel Svoboda. U plavání zůstal. Každé ráno, a to i v této zimní době, chodí plavat na Sádrák. „Bazén nám zavřeli, musíme tak chodit ven. Nyní už je zima a je to tvrdší, sice máme neopren, ale nohy a ruce holé. Dvacet minut ve studené vodě není žádný med,“ konstatoval Svoboda.

Šestačtyřicetiletý sportovec provozuje v Holasovicích hostinec. „Mám vystudovanou hotelovou školu, práce v gastronomii se tak nabízela, a jelikož dělám catheringy, hledal jsem zázemí. V Holasovicích se rekonstruoval hostinec, se starostou jsme našli společnou a řeč a bylo to,“ prozradil Daniel Svoboda. V době covidové vaří meníčka. „Dopoledne vařím, mám to jako koníček, něco okolo třicítky porcí, člověk u toho i zrelaxuje,“ pousmál se Daniel Svoboda.

Vedle catheringu se věnuje i obchodu se zlatem. „Poté, co jsem skončil jako mluvčí nemocnice, začal jsem se realizovat v realitách a také v investičním zlatu,“ nechává nahlédnout pod pokličku své další činnosti.

„Zlato je zajímavé. Zprvu jsem si myslel, že je to pro horních deset tisíc, ale opak je pravdou. Jedná se o výbornou alternativu třeba za stavební spoření. Roční zhodnocení máte devět procent a spořit už můžete za stovky měsíčně,“ zakončil povídání Daniel Svoboda.