Předchozí
1 z 5
Další

Pro Alana Týna se stal sport životem

Dá se říci, že jeho posláním je sport. Alan Týn hrával fotbal za opavský Ostroj, a to od přípravky po vojnu. Dlouhých šestadvacet let pak dělá trenéra v Bavaria Fitness Kylešovice. Vedle toho je také velkým fanouškem opavského basketbalu, a to i z důvodu, že dres Opavy obléká jeho syn Ondra. „Sportu se věnuje i dcera Veronika. Chodí denně cvičit, hodně na sobě maká, našla v tom životní styl. Stejně jako Ondra mi dělá velkou radost, “ dodává Alan Týn, známý pod přezdívkou jako Fík. 

Alan Týn.Zdroj: Deník/Roman Brhel

Ve fitcentru pracuje dlouhých sedmadvacet let. „Práce je mým koníčkem, sport mám rád,“ usmívá se Alan Týn. Během své bohaté kariéry měl možnost trénovat i basketbalové mistry z Opavy. Partu okolo Staňka, Beneše, Czudka či Klapetka. Do kylešovské Bavarky chodili trénovat i extraligoví volejbalisté v čele s exreprezentantem Martinem Demarem.

Alan Týn.Zdroj: Deník/Roman Brhel

„Volejbal mě pohltil, a to nejen proto, že basket byl v Opavě na ústupu. Bohužel vydržel v Opavě jen krátce. Došly peníze a naše volejbalová pohádka skončila, oplakali jsme to,“ svěřuje se Alan Týn, mimochodem velký milovník holandského fotbalu. V posilovně vám rád ochotně poradí. „Je to o komunikaci, ta je důležitá. Je jasné, že každému nováčkovi musíte poradit a něco ukázat,“ říká Alan Týn.

Volejbal. Ilustrační snímekZdroj: Shutterstock

K tomu, zda čeká po Vánocích do fitka nával, říká: „Je jiná doba, nabídka sportování je podstatně pestřejší než před deseti lety. Člověk především musí chtít, pokud se nutí, tak to není ono. Hned poznáte, kdo vydrží a kdo ne.“ Sám si dává do těla čtyřikrát až pětkrát týdně. „Cvičím nepřetržitě. Patří to k mému životu,“ usmívá se.

Alan Týn.Zdroj: Deník/Roman Brhel

Jak již bylo zmíněno, jeho syn Ondra se dal na basketbal na rozdíl od táty, který se věnoval fotbalu. Syn Ondra je nadějný rozehrávač BK Opava, který naposledy rozhodl bitvu opavského béčka v Novém Jičíně, když dal koš s klaksonem. „S Ondrou děláme basket čtyřiadvacet hodin, velký dík patří Davidu Klapetkovi, trenérovi, který synovi hodně dal,“ říká s nadsázkou pyšný otec. „Jelikož hraje za béčko a i devatenáctku, do posilovny až tolik nechodí. Jednou týdně stáčí,“ zvedá prst Alan Týn.

Alan Týn.Zdroj: Deník/Roman Brhel