Předchozí
1 z 5
Další

„Na klasický obyčejný knedlík máme přebranou recepturu od velice dobrých starých kuchařek. A jako jedni z mála vaříme tím starým způsobem, tedy ve vodě a ne v páře. Tím pádem si myslím, že knedlíky jsou poté vláčnější a chutnější,“ prozrazuje Jana Stromská.

Zakoupit si je pak mohou lidé prakticky na celém Opavsku v různých prodejnách. „Rozvážíme dá se říci po celém okrese. Od Třebomi po Píšť, Opavu, do každé vesnice. Kamennou prodejnu nemáme. Ale na telefonu si každý může dle svého přání objednat a pak si pro objednávku přijet přímo na výrobnu,“ přibližuje.

Výrobna knedlíků Jany Stromské sídlí ve Štěpánkovicích.Zdroj: Archiv Jany Stromské

Jana Stromská zaměstnává tři osoby. A když je potřeba, může se obrátit na zkušené seniorky, které jí přijdou vypomoci. To se děje například tehdy, kdy se přibližně jednou do měsíce vaří na objednávku do určitých zařízení kolem dvou tisíc sladkých knedlíků.

A to se ve výrobně neotáčí jen stálí pracovníci nebo brigádníci. Do akce povolá Jana Stromská v případě potřeby i své dvě děti a také manžela, žokeje Marka Stromského. „Já si myslím, že manžel by strčil do kapsy i kdejakou ženskou. Ve výrobě je excelentní,“ říká s úsměvem Jana Stromská.

Vyžaduje-li to situace, je to akce povolán i manžel Jany Stromské, žokej Marek Stromský.Zdroj: Archiv Jany Stromské

Kromě výrobny knedlíků provozuje také hospodu zvanou Sněhurka. Podle svých slov by se však potřebovala nejlépe naklonovat, aby stíhala být všude. „Kvalita je pro nás samozřejmě nejdůležitější. Ti, kdo k nám přijdou na pivo, by si u nás měli odpočinout. S úsměvem.

Zakládám si i na obsluze, aby všechno bylo tak, jak má být. Děláme maximum pro to, abychom měli příjemné a krásné prostředí. Lidé se k nám rádi vrací. No a u knedlíků se snažíme mít stoprocentní výrobu,“ upřesňuje.

Jana Stromská s manželem Markem.Zdroj: Archiv Jany Stromské

Kdysi pracovala v pohostinství už její babička. Dalo by se tedy říci, že tuto profesi má Jana Stromská takříkajíc v rodině. „V tomto oboru podnikám už šestadvacet let a musím zaklepat, myslím si, že na tuto dobu zatím úspěšně,“ dodává. Nově si zde na své přijdou především děti, protože se začíná prodávát točená zmrzlina.

 Výrobna knedlíků Jany Stromské sídlí ve ŠtěpánkovicíchZdroj: Archiv Jany Stromské

Závěrem ještě dodejme, že pokud by měl někdo zájem si objednat knedlíky u Jany Stromské, může volat na telefonní číslo 721 287 966. 

Výrobna knedlíků Jany Stromské sídlí ve Štěpánkovicích.Zdroj: Archiv Jany Stromské