Také Pavel Košec se včelám věnoval, ve svém volném čase je měl jako koníček. To platilo do roku 2006, kdy v neplachovické části Zadky založil profesionální rodinnou Včelařskou farmu Košec.

„Včelí farmu jsme momentálně snížili, a to z důvodu modernizace provozu a výstavby nové provozovny, kterou budeme letos dokončovat. A navyšovat budeme opět i stavy včelstev. Farmu budeme rozšiřovat o agroturistiku. Chováme kozy, pastevní prasata, drůbež i králíky,“ přibližuje Pavel Košec.

Jeho med si mohli zájemci tradičně zakoupit třeba na farmářských trzích, avšak tyto akce zaznamenávaly vzhledem k vládním opatřením v souvislosti s covidem útlum. Po telefonické dohodě je však u Pavla Košce možný prodej ze dvora jeho farmy. „Momentálně jsme však vyprodaní,“ konstatuje včelař.

Med Pavla Košce má na svém kontě celou řadu ocenění. „Ta znamenají motivaci a jsou důvodem ke zlepšování provozu. Právě na farmě mě baví a především pak její výsledek. A samozřejmě hukot včel v rozkvetlém sadu,“ říká.

Na chodu včelí farmy se podílí celá rodina.

„Zejména pak synové. Děti jsou mým největším potenciálem. Bohužel společnost vede konzumní způsob života, má neúctu k půdě, k práci a potažmo i k lidem,“ dodává Pavel Košec.