VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OPAVA

Opava je bývalé královské a dnes statutární město v Moravskoslezském kraji na řece Opavě ve Slezsku, ale její 4 čtvrti (Kravařov, Suché Lazce, Vlaštovičky a Jaktař) patřily k tzv. Moravským enklávám ve Slezsku. Opava byla od roku 1742 do 30. listopadu 1928 hlavním městem Českého Slezska se zemskými úřady.

Na vyhřívaném trávníku se už pracuje

/FOTOGALERIE/ Aby nováček z Opavy mohl hrát domácí zápasy FORTUNA:LIGY na svém stadionu, musí mít vyhřívaný trávník. A právě během úterka si zhotovitel, tedy společnost Phillip Sportovní trávníky a.s. převzala hrací plochu Městského stadionu v Opavě, aby mohla být zahájena velká rekonstrukce.

Zpověď deblkanoisty Jonáše Kašpara aneb Z mistra Evropy být civilistou

Zlato z letošního evropského šampionátu v pražské Troji bylo pro opavské deblkanoisty Jonáše Kašpara a Marka Šindlera životním úspěchem. Místo toho, aby jejich kariéra pokračovala dále, musela skončit. Ne jejich vinou.

Do Hradce míří tisícovky lidí, vyhlášený festival začne už zítra

Více než dvacítka hudebních interpretů se během zítřka a soboty 18. srpna vystřídá na dvou pódiích v Hradci nad Moravicí. Na prostranství u tamního hotelu Belaria totiž začíná další ročník oblíbeného festivalu Moravské hrady.

Opraví Dukelská kasárna developer ze severních Čech?

Opavští radní vybrali firmu, které hodlají prodat areál bývalých Dukelských kasáren. Firma JTH Vision z Teplic zde má postavit především byty.

Zlato z opavského písku putovalo do Brna, beach volejbalový svátek v Opavě

Měsíc srpen je v Opavě ve znamení beach volejbalu. Předskokanem mezinárodního Super cupu byl Letní pohár mužů, který tradičně pořádá opavský Happy sport.  

Startuje Slezský pohár

Zimní stadion v Opavě bude po dlouhé pauze hostit Slezský pohár hokejistů.

Hradec nad Moravicí po roce opět hostí vyhlášený hudební festival

Čas hudebního festivalu, na který každoročně míří tisíce lidí z celého kraje, nadešel. Moravské hrady.CZ už během pátku 17. a soboty 18. srpna pokračují zastávkouv Hradci nad Moravicí.

Byla to bramboračka, ale díky za bod, hlásil po zápase s Libercem Janetzký

Jednadvacetiletý fotbalový záložník Slezského FC Opava Jakub Janetzký se překvapivě objevil v základní sestavě v pražském Edenu. Ve 3. kole FORTUNA:LIGY proti Slavii výkonem zaujal. Nominace na sobotní domácí utkání proti Liberci ho tak neminula.

Ve Vlaštovičkách bude přechod svítit oranžově

Bezpečněji by se při přecházení frekventované silnice I/11 měli v dohledné době cítit obyvatelé opavské městské části Vlaštovičky.

Doprava v Krnovské bude svedena do jednoho pruhu

Řidiči, kteří budou ve středu 15. srpna v podvečer projíždět Krnovskou ulicí v Opavě, musejí počítat s dalším zdržením.

Dobrodružství na poli. Opavané v noci bloudili kukuřicí

Opava je jedním z měst České republiky, která se může pyšnit kukuřičným bludištěm. Noční bloudění je pak opravdu zážitkem, který stojí za to.

Tradiční křest hříbat hostily Velké Hoštice

/FOTOGALERIE/ V areálu Hoštické a.s. se v sobotu uskutečnil už dvanáctý ročník Chovatelského dne. Dostaveníčko si na něm dali chovatelé koní z Hřebčína HF Velké Hoštice se spřízněnými chovateli a s dalšími milovníky těchto ušlechtilých zvířat.

Nesnesitelný zápach mrtvoly děsil sousedy z okolních bytů

Tělo mrtvé ženy muselo být v minulém týdnu vyneseno z jednoho z bytů v Mostní ulici v Opavě. Policie nyní smrt objasňuje. Někteří spekulují i o vraždě.

Požár v Kobeřicích způsobil téměř půlmilionovou škodu

Dnes po poledni měli opavští profesionální hasiči společně s kobeřickými, bolatickými a kravařskými dobrovolníky napilno.

Vyhrajte lístky na Moravské hrady do Hradce nad Moravicí

Další zastávkou festivalu Moravské hrady bude už tento pátek 17. a sobotu 18. srpna Hradec nad Moravicí.

Kuzmanovič: Remízu bereme s pokorou

Pod prvním bodem opavských fotbalistů v letošním ročníku FORTUNA:LIGY se podepsal srbský záložník Nemanja Kuzmanovič. Kapitán Slezského FC Opava necelou čtvrthodinu před koncem proměnil pokutový kop a zajistil remízu 1:1.  

Kamenem někdo rozbil čelní sklo auta, schytaly to i karoserie

Co vedlo před nedávnem zatím neznámého člověka k tomu, aby v Malé ulici v Opavě Kylešovicích poničil dvě zaparkovaná auta, je záhadou. Jisté je, že jeho počínání způsobilo škodu ve výši dvaatřiceti tisíc korun.

Opavská moštárna v letošním roce otevírá své brány dříve

Tradičně panuje v moštárnách čilý ruch na přelomu srpna a září, kdy dozrávají jablka. Letošní teplé počasí však sklizeň uspíšilo, a proto se některé moštárny rozjedou už dříve.

Opavští zastupitelé jednali jen několik minut

Opava – Opavští zastupitelé se výjimečně sešli ještě před termínem řádného zasedání, který je stanoven na 17. září. Primátor města Radim Křupala (ČSSD) je do zasedací místnosti rady města, která se nachází v útrobách Hlásky, pozval tuto středu 8. srpna. Na programu se oficiálně nacházely pouze dva body.

Stavba nového krytého bazénu zkrachovala

Měl to být asi největší projekt současného vedení Opavy. Nakonec z něj ale nebude asi nic, protože krytý bazén jednoduše nechce nikdo postavit.

Opavské OKO má novou ředitelku, organizaci povede od začátku září

Radní jmenovali do funkce ředitelky Opavské kulturní organizace (OKO) Marcelu Mrózkovou Heříkovou.

Liščí tasemnice. V Opavě s parazitem bojují čtyři lidé

Opava – Jahody, maliny, borůvky a voda ze studánky. Tyto přírodní dobroty jsou na jedné straně plné životadárných vitamínů, ale na druhé může na mlsouny číhat život ohrožující liščí tasemnice.

Minizoo v Opavě má velkou tradici

Už více než třicet let funguje v Opavě minizoo. Nachází se v Husově ulici a na živočichy se sem chodí dívat celé rodiny, ale i děti ze základních či mateřských škol, pro které zde připravují výukové programy.

Noční test pro odvážné. Zablouděte v kukuřičném labyrintu

Opava je jedním z měst v České republice, kde se nachází kukuřičné bludiště. Zítra večer v něm letos podruhé proběhne Noční bloudění u Kukuřičáků.

Opavský hasič sbírá síly na rozhodující výstup

Vysokohorská expedice, jejíž součástí je extrémní sportovec a také profesionální hasič z Opavy Tomáš Petreček, směřuje k cíli. Tím je vrchol deváté nejvyšší hory světa Nanga Parbat.

Regulovčík Martin Neděla: Na soutěž se poctivě připravuji

Tradiční klání Regulovčík roku prověřuje schopnosti dopravních policistů. A to nejen v řízení auta, ale především v řízení samotné dopravy.

Petr Czudek: Letošní sezona bude výjimečná

/ROZHOVOR/ Tvrdý letní dril začal. Čerstvý účastník basketbalové Ligy mistrů z Opavy má za sebou týden přípravy. V týmu panuje očividně dobrá nálada, což ukázaly první tréninky. Všichni mají o letošní misi jasno. Bude nová, velká a zároveň hodně náročná. Více už s trenérem opavských basketbalistů Petrem Czudkem v následujícím rozhovoru.

Komentovaná prohlídka odhalí historii opavských hradeb

Hradby byly po staletí symbolem politického významu a hospodářské prosperity. Už zítra od 17 hodin dostanou lidé příležitost projít si jejich pozůstatky v Opavě.

Lidé bojují s vedrem, zeleň to často nedává

Zaměstnanci mívají k dispozici pitný režim, pacienty nemocnice osvěžují větráky či obklady. Trávníky připomínají Saharu.

Akvizice Bredy přinese novinky

Skupina Mint Investments dokončila převzetí obchodního centra (OC) Breda&Weinstein od společnosti Avestus Capital Partners.

Parkurový memoriál se opavskému klubu vydařil

FOTOGALERIE/ Víkendový Memoriál Ericha Režnara byl završením třídenních parkurových závodů a současně generálkou na Velkou cenu Opavy, která se v areálu Jezdeckého klubu Opava-Kateřinky uskuteční od 23. do 26. srpna.

Klobouk dolů před kluky, chválil Kayamba. Léčí se zimou

Páteční zápas FORTUNA:LIGY v Edenu se Slavii protrpěl záložník SFC Opava Joel Kayamba na tribuně. Na trávník ho nepustilo zranění.

Béčko neuspělo. Doma podlehlo Novému Jičínu

Opavská rezerva letošní premiéru v divizi nezvládla. Na domácím trávníku podlehli fotbalisté SFC Novému Jičínu 1:2. Jediný gól Opavských vstřelil Darmovzal.

Studenti univerzity míří s nejlepším filmem za oceán

Vítězství ve filmové soutěži 48 hours Brno patří letos studentům Slezské univerzity. V březnu příštího roku se díky tomu utkají s autory nejlepších snímků z celého světa na festivalu v Americe.

Šli se koupat do řeky, mezitím jim vykradli auto

Chtěli si užít volný den a tak vyrazili k řece Moravici v Kylešovicích. Zaparkovali poblíž tamního splavu a šli se koupat. Čtyřiadvacetiletého Martina Čecháka a devatenáctiletého Filipa Baránka z Opavy však přišlo osvěžení trochu moc draho.

Opava: bezdomovci už jsou v arkádách zase jako doma

V objektu arkád ve Dvořákových sadech v Opavě je opět rušno. Znovu se zde totiž začali scházet lidé bez domova.

Zastupitelé se mimořádně sejdou na Hlásce

Mimořádně zasednou ke svému jednání opavští zastupitelé ve středu 8. srpna. Na programu se oficiálně nacházejí pouze dva body.

Seniorka se zabila pádem z osmého patra

Do části Opavy – Kylešovic vyjížděli ve čtvrtek 2. srpna odpoledne policisté i záchranáři. Svědkyně policistům oznámila, že z okna paneláku v Bílovecké ulici vypadla žena.

Stará Breda je stále k mání! Kupce teď shání i realitka

Z prvního kola výběrového řízení totiž nový majitel někdejší chlouby Opavy nevzešel. Jestli bude vypsáno kolo druhé, se zatím ještě neví.

Fotograf František Géla: Nejnáročnější bylo natáčení Robinsonova ostrova

ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Ještě mu nebylo ani třicet a už patří ve svém oboru ke špičce. Setkání s usměvavým fotografem Františkem Gélou, který řadu let spolupracuje i s Opavským a hlučínským deníkem, je téměř vždy nezapomenutelným zážitkem.

Trenér Janeček má z čeho vybírat

/FOTOGALERIE/ První týden na ledě mají za sebou hokejisté opavského Slezanu. Nový kouč Martin Janeček má z čeho vybírat. Do přípravy se zapojila řada mladých hráčů, naopak v početném seznamu jmen chybí Jakub Vítek.

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Opavští basketbalisté zahájili přípravu

Na středu 1. srpna vyšlo zahájení přípravy opavských basketbalistů na novou sezonu, ve které si poprvé v historii klubu zahrají Ligu mistrů. K opavskému týmu se připojila i jedna nová tvář, kterou je Jan Švandrlík.

V Litultovicích hořelo strniště, zasahovalo sedm jednotek hasičů

/FOTOGALERIE/ Bez zranění a s minimální škodou. Tak dopadl požár strniště v Litultovicích, kde v úterý odpoledne zasahovalo sedm jednotek hasičů. Jak redakci řekl tiskový mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela, hořet začalo po technické závadě na valníku z roku 1982.

Opavané bodují ve slavném pořadu Česko Slovensko má talent

Do semifinále populární televizní soutěže Česko Slovensko má talent se letos probojovali dva Opavané Dominik Fajkus a Jan Hanousek. Svou hudbou okouzlili porotu i celý sál. 

Úroda je nadprůměrná, pod tíhou ovoce praskají větve

Zahrádkáři a pěstitelé na Opavsku si mnou ruce. Letošní úroda se totiž zatím jeví jako obrovská. Stromy jsou obsypány ovocem, větve se ale pod jeho tíhou lámou.

Obchvat komplikuje situaci lidem i koním

Jezdecký klub Opava-Kateřinky v Rolnické ulici je celorepublikově proslavený výchovou kvalitních sportovců. Svou příjemnou atmosférou i pořádáním významných jezdeckých závodů je známý též mezi zahraničními jezdci.  

Maškarní Opava: z vítězství se radovala posádka pirátů

FOTOGALERIE/ Seriál sjezdů Moravice pokračoval během uplynulého víkendu. Tedy s jednou úpravou, namísto zmíněného toku se vodáci kvůli suchu vydali splout řeknu Opavu.

Opavsko: i tady řidiči ujíždějí od nehod

Čistý hyenismus. Situace, kdy řidič srazí člověka a z místa nehody ujede…

Oprava cesty mezi Velkými Hošticemi a Chlebičovem: bude silnice zavřená úplně?

Úsek silnice III/0468 mezi Velkými Hošticemi a Chlebičovem má od 13. srpna procházet rekonstrukcí. Nový povrch se zde bude pokládat až do 31. října a silnice mezi oběma obcemi měla zůstat pro auta i autobusy zcela uzavřena.

Mezi nejdražšími pacienty jsou mimo jiné i Opavané

Všeobecná zdravotní pojišťovna zveřejňuje informace o pacientech, na jejichž léčení dává vysoké částky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT