VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OPAVA

Opava je bývalé královské a dnes statutární město v Moravskoslezském kraji na řece Opavě ve Slezsku, ale její 4 čtvrti (Kravařov, Suché Lazce, Vlaštovičky a Jaktař) patřily k tzv. Moravským enklávám ve Slezsku. Opava byla od roku 1742 do 30. listopadu 1928 hlavním městem Českého Slezska se zemskými úřady.

Opavsko se potýká s dalšími uzavírkami

I v dalších týdnech se řidiči na Opavsku budou muset opět obrnit trpělivostí. V Opavě bude Žižkova ulice do 30. září pro rekonstrukci zcela uzavřena a objízdná trasa vede ulicemi Krnovská, U Náhonu a Jaselská.

Ve Skřipově hořel automobil

/FOTOGALERIE/ Profesionální hasiči z Bílovce zasahovali v sobotu 16. června odpoledne ve Skřipově u požáru osobního automobilu značky Renault, který začal hořet za jízdy.   

Zdeněk Pospěch končí, Joel Kayamba králem instagramu

První dny přípravy má sebou nováček první fotbalové ligy z Opavy. Tréninkové dávky polykají nové posily Václav Juřena s Janem Řezníčkem. Naopak součástí týmu již není bývalý reprezentant Zdeněk Pospěch, který definitivně pověsil kopačky na hřebík.  

Uzavírky v Krnovské ulici

Aktuální změny dopravního provozu v Krnovské ulici začínají dnes v 6 hodin uzavírkou Olomoucké ulice v křižovatce s náměstím Republiky, což potrvá až do 26. června. 

Toxi tým odhalil dealera marihuany

Opavští kriminalisté v posledních měsících vyřešili několik případů dealerů drog.

V Opavě vyrostl sušenkový gigant

Společnost Mondelēz International doplnila v těchto dnech areál své vávrovické továrny na  cukrovinky o novou halu. Do její výstavby a modernizace původních výrobních prostor investovala přes čtyři miliardy korun a teď je největším a zároveň nejmodernějším producentem sušenek Mondelēz International v Evropě.

Vyhřívání trávníku? Do výběrového řízení se v Opavě nikdo nepřihlásil

Nováček první fotbalové ligy z Opavy bude hrát v brněnském exilu delší dobu, než se původně počítalo. Realizace vyhřívaného trávníku v Městských sadech se totiž minimálně o tři týdny zpozdí. Důvod? Ve čtvrtek ráno končila lhůta pro výběrové řízení. Bohužel nikdo se do něj nepřihlásil.  

Zubní pohotovost v Opavě bude uzavřena

Slezská nemocnice musí z naléhavých provozních důvodů uzavřít v sobotu 16. června svou zubní pohotovost.

Opava začala přípravu, nechyběli Juřena s Řezníčkem

/FOTOGALERIE/ Nováček první fotbalové ligy z Opavy začal ve čtvrtek přípravu na novou sezonu. Trenér Roman Skuhravý přivítal v kabině i nové posily Václava Juřenu s Janem Řezníček a také navrátilce z hostování v Pardubicích Tomáše Čelůstku. Příchod Filipa Twardzika je v řešení.

Nový penzion v Opavě postaví společnost Metrostav

Čtyři subjekty měly ve druhém kole výběrového řízení zájem podílet se na realizaci Penzionu Hálkova. Město nakonec vybralo firmu Metrostav, jejímž oblastním krajským ředitelem je opoziční zastupitel Marek Veselý (ODS).

Alena Klapetková: Momentálně si plníme největší sen

Alena Klapetková a Nikol Vítečková pocházejí z Opavy. Dvojice se věnuje takzvanému pole dance, tanci na tyči, při němž se předvádějí místy neuvěřitelné akrobatické či gymnastické prvky. V kategorii pole sport doubles se před nedávnem Opavanky staly mistryněmi republiky.

Opava v Brně? Kouč Roman Skuhravý: Zvládneme to

Fotbalisty SFC může brněnský exil vyjít v krajním případě až na dva miliony korun. Vše se bude odvíjet od toho, kolik Slezané budou na Srbské hrát zápasů. Důležitou roli hraje také rizikovost daných utkání

Sestrám ve Slezské nemocnici roste naděje na další příplatky

Holá skutečnost je, že polovině českých nemocnic chybí zdravotní sestry. Příčinou může být těžká práce i finanční nedocenění, pro které sestry míří na lukrativnější posty mimo zdravotnictví i do skvěle placeného zahraničí.

Lumír Sedláček, „sešívka“ se srdcem opaváka, dnes slaví čtyřicátiny

Do skupiny hráčů, kteří fotbalově vyrostli v Opavě a prosadili se v nejvyšší soutěži, bezesporu patří Lumír Sedláček. Čerstvý čtyřicátník prošel pražskou Slavii, zahrál si také ligu v barvách Hradce Králové či Českých Budějovic. Velké jméno si udělal v Polsku.

Joel Kayamba si užíval v Turecku, turisté byli v šoku z jeho češtiny

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Stihl toho opravdu hodně. Záložník Slezského FC Opava Joel Kayamba se o dovolené vůbec nenudil. Pár dnu relaxoval ve slovenské Pohorelé, pak vytáhl rodinu do Turecka.

ŘSD: Opravu silnice v Komárově nebylo nutné odkládat

Zkraje minulého týdne se uzavřel průtah Komárovem kvůli rekonstrukci vozovky, a tisícům řidičům se tak zkomplikovala cesta z Opavy na Ostravu a naopak.

Je to definitivní, Opava bude hrát domácí zápasy v Brně

Rada města Brna na svém úterním zasedání schválila žádost Slezského FC Opava o zapůjčení stadionu Srbska pro domácí zápasy. Nováček první fotbalové ligy má tak, kde hrát utkání do doby, než se v Městských sadech vybuduje potřebné vyhřívání.  

Ředitel školy odmítal změny, byl propuštěn

Kauza týkající se situace na Církevní konzervatoři se rozhořívá. Vznikla poté, kdy ředitel nechtěl zavést změny a byl odvolán.

Na světě je nová vizualice Slezanky

Aktuálně nevyužitý objekt Slezanky v samotném srdci Opavy je trnem v oku nejen místních obyvatel už delší dobu. Od roku 2005 měla prostor za Slezankou v nájmu developerská společnost Crestyl s vizí postupně propojit Horní náměstí s Ostrožnou ulicí.

Nemanja Kuzmanovič: Konkrétní nabídku nemám, soustředím se na Opavu a první ligu

Má za sebou luxusní sezonu, věří, že ta druhá bude ještě lepší. Ofenzivně laděný záložník Slezského FC Opava a kapitán v jedné osobě Nemanja Kuzmanovič byl stěžejním mužem opavské cesty za postupem.

Dny dárců krve v nemocnici

Hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice oslaví 14. a 15. června celosvětový den dárců krve.

Představí historii zámku

Historie zámeckého parku v Hradci nad Moravicí. To je název přednášky Petra Havrlanta, která se koná již dnes od 18 hodin v Matičním domě.

OBRAZEM: Atletická veličina v Opavě

Pomalu se stává tradicí, že každoročně před vypuknutím Zlaté tretry přijede Základní školu Englišova v Opavě navštívit velké atletické jméno, které se v Ostravě představí.

AKTUALIZOVÁNO

Při Ceca Cupu se bude pomáhat malé Kačence

/INTERNETOVÁ DRAŽBA DRESŮ/ Už počtvrté v řadě se během nadcházející soboty 23. června uskuteční turnaj útočníka italského Bari Libora Kozáka s názvem Ceca Cup.

OBRAZEM: Extrémní závod prověřil soutěžící po všech stránkách

Okolí Hradce nad Moravicí opět posloužilo k uspořádání dalšího ročníku extrémního závodu Heroes Race.

Z přepadeného člena bezpečnostní agentury se vyklubal šéf lupičů

FOTOGALERIE/ Jak už Deník před několika dny informoval, do loupeže před jaktařským supermarketem Terno měli být zapojeni bývalí zaměstnanci bezpečnostní agentury BOIS. Násilníci si odnesli téměř 200 tisíc. Jeden z pachatelů si zaplatil dovolenou, odjet ale nestačil.

Auto narazilo do stromu, zraněno bylo pět lidí včetně dětí

/FOTOGALERIE/ Uplynulá neděle nepatřila zrovna mezi ty nejklidnější. Vyprávět by o tom mohli záchranáři, hasiči a policisté, kteří jen během podvečera vyjížděli ke dvěma dopravním nehodám. 

Opava má za sebou premiérový ročník pivní stezky

/FOTOGALERIE/ Milovníci piva si před nedávnem v Opavě přišli na své. Premiérově totiž proběhla Opavská dvanáctka. Jednalo se o pivní stezku, při níž účastníci obcházeli dvanáct podniků a hodnotili různé druhy piva.

Do školky už od dvou let? Téma v regionu stále vyvolává emoce

Jedni to podporují, druhým to přijde doslova postavené na hlavu. Ať už tak či onak, přijímání dvouletých dětí do školek rozvířilo v poslední době poměrně velké emoce. A to jak přímo mezi učitelkami v mateřských školách, tak mezi rodiči. 

Nezaměstnanost na Opavsku se opět pohybuje v rekordních číslech

Trh práce v regionu si mne ruce. Tak dobře nebylo v zaměstnanosti už přes dvacet let a prognóza zůstává příznivá.  

Dopravní změny v Krnovské ulici

V souvislosti s uzavřenou Krnovskou ulicí dochází k určitým změnám v organizaci dopravy.

Opava našla azyl v Brně

Fotbalisté Slezského FC Opava začnou první ligu v Brně.  Slezané tak našli azyl na dobu, kdy se bude v Městských sadech provádět instalace vyhřívaného trávníku.

Před jaktařským Ternem došlo k přepadení

Kdo stojí za přepadením zaměstnanců opavské bezpečnostní agentury? Podle některých informací do loupeže před jaktařským supermarketem Terno měli být zapojeni bývalí zaměstnanci bezpečnostní agentury BOIS.

Jonáš Kašpar: Titul v Troji byl ten nejlepší možný konec

Hodně emotivní byly víkendové závody deblířů na kanále v pražské Troji. Jel se zde evropský šampionát ve vodním slalomu a pro kategorii C2 šlo o poslední velkou akci.

Jiří Žůrek se vrací do opavského hokeje, bude šéftrenér

Hokejový Slezan prochází trenérskou obměnou. Do klubu se vrací Jiří Žůrek, který bude zastávat funkci šéftrenéra mládeže. Bývalý útočník, který hrával extraligu například za Třinec nebo Plzeň a má na kontě i jeden reprezentační start, má s mládeží velké zkušenosti z Karlových Varů. V minulosti také působil jako asistent Jiřího Režnara ve Znojmě.

Petr Czudek: Věřím, že vrcholu trenérské kariéry jsem se ještě nedotknul

Byl velkým hráčem, je skvělým trenérem, Petr Czudek má dar být úspěšný. Šestačtyřicetiletý kouč přivedl v letošní sezoně opavské basketbalisty k senzačnímu druhému místu v lize, navíc díky tomu se klub probojoval do Ligy mistrů.

V Opavě se protestovalo proti Andreji Babišovi

/FOTOGALERIE/ Spolek Milion chvilek, který bojuje za demokracii a proti tomu, aby se Andrej Babiš (ANO) stal premiérem, v úterý večer zorganizoval demonstrace po celé republice. Poprvé se přidali také lidé v Opavě.

Hasiči zasahovali při úniku amoniaku... Naštěstí jen cvičně

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Hasiči z Opavska a Ostravy dnes zasahovali při úniku amoniaku v areálu opavské firmy Bidfood. Mimo jiné zachraňovali ze střechy objektu i zraněného zaměstnance, který pak musel projít pečlivou dekontaminací a ošetřením. Naštěstí se jednalo pouze o taktické cvičení.

Pestrý závěr divadelní sezony

Taneční soubor Puls ze Střediska volného času pořádá v neděli 10. a pondělí 11. června od 17 hodin Taneční setkání.

Školní statek se modernizuje

Vzniknou nové stáje i garden centrum. Kompletní modernizace vyjde na 200 milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO

Komárov je uzavřen. Řidiči běsní vzteky

/FOTOGALERIE/ Objížďky, jimiž se můžete vyhnout uzavřené části Komárova, kde se začala rekonstruovat část vozovky, přivádí řidiče pendlující především mezi Opavou a Ostravou k šílenství.

Pivní nadšenci si přijdou na své. Koná se totiž Opavská dvanáctka

POZVÁNKA, SEZNAM ZAPOJENÝCH PODNIKŮ/ Ve vybraných podnicích se v pátek 8. června uskuteční nevšední akce s názvem Opavská dvanáctka. Návštěvníci budou hodnotit pivo.

Po cyklistech házeli hořčici. Traktorista zničil část domu

Závěr května se na Opavsku nesl v duchu kuriózních dopravních případů, které musela řešit policie. V hlavních rolích byli dvojice pološílených mladíků a traktorista, který vypadl ze svého stroje.

Hula s Lhotzkým byli vidět

Judisté Slezanu Opava Ondřej Hula a František Lhotzký společně s reprezentačním výběrem České republiky změřili síly na silně obsazeném mezinárodním turnaji v rakouském Strasswalchenu.

Michal Stříž v Opavě končí

Rychlonohý obránce Michal Stříž první ligu v dresu Slezského FC Opava neokusí. Klub na kmenového hráče Vyškova neuplatnil opci.

Rychlý srovnal v nastavení

Opavské béčko uhrálo remízu s Havířovem 1:1. Bod zachraňoval v první minutě nastavení vyrovnávací brankou Adam Rychlý.

OBRAZEM: Děti v Opavě oslavily svůj den

O tradiční oslavy dne dětí nepřišly v sobotu 2. června ani děti ve slezské metropoli. Program byl soustředěn mimo jiné také do Městských sadů, kde si malí zájemci mohli vyzkoušet třeba různé sporty, kreativní soutěže nebo navštívit atrakce.

OBRAZEM: Během pomohli handicapovaným

Areál Městských sadů ovládl v sobotu 2. června běh. Proběhl zde totiž další ročník akce s názvem Joy Run, kdy se během pomáhá handicapovaným lidem.

Muž ve Štěpánkovicích spadl ze střechy

V sobotu 2. června dopoledne vyjížděli záchranáři do Štěpánkovic poté, co přijali operátoři tísňové linky 155 informaci o pádu muže z výšky.

Část hlavního průtahu Komárovem se uzavře

Řidiči projíždějící Komárovem se od tohoto týdne budou muset obrnit pořádnou dávkou trpělivosti. Část komunikace čekají opravy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT