Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VÍTKOV

Na Honzíka se vybralo přes sedmnáct tisíc

Až do středy budou v rekreačním středisku Hadinka v Klokočově u Vítkova uklízet areál po čtvrtém ročníku akce s názvem Moto-Hadinka, která zde v minulých dnech probíhala. Vše se vydařilo podle plánu a na dvanáctiletého Honzíka Matlaka, jenž trpí progresivní spinální svalovou atrofií, se vybralo 17 487 korun.

Čipy jsou připraveny i pro kola vítkovských cyklistů

Cyklistická sezóna se rozbíhá a spolu s ní roste i počet případů odcizených kol. Jedním z nástrojů, jak krádežím předejít, je i forenzní značení kol. Po Opavě a Hlučínu tuto službu zprostředkuje i Vítkov.

Motorkáři pomohou nemocnému Honzíkovi

/POZVÁNKA/ Že i drsní motorkáři mají srdce na pravém místě a pomáhají nemocným dětem, dokáží Beskydští Nájezdníci již tento víkend 15. až 17. května. Zmíněný motorkářský klub pořádá již čtvrtý ročník charitativně zábavné akce Moto-Hadinka ve stejnojmenném rekreačním středisku v Klokočově u Vítkova.

Michal Viewegh bude číst v sále městského úřadu

Vítkov /POZVÁNKA/ - Spisovatel Michal Viewegh vždy udržoval blízký kontakt se svými čtenáři. Setkával se s nimi až padesátkrát ročně, kvůli vážným zdravotním problémům však musel besedování omezit.

Břidlicový Důl Radim byl otevřen

Těžba břidlice v Dole Radim nedaleko Budišova nad Budišovkou se v blízké době rozeběhne naplno. Jeho otevření totiž před nedávnem proběhlo a brzy se uskuteční také průzkumná ražba.

Muzeum břidlice se poprvé otevřelo veřejnosti

Stánek zasvěcený břidlici navštívilo několik desítek lidí. Měli možnost vidět zcela novou expozici i interaktivní zahradu poprvé po rozsáhlé rekonstrukci.

Jaderné zbraně na Libavé? Odpověď je možná blízko, Moskva otevřela archiv

Libavá – Měli Sověti na Libavé jaderné hlavice, nebo ne? Odpověď možná přijde brzy. Historikovi Martinu Vaňourkovi, který se řadu let zabývá působením 122. sovětské raketové brigády na Moravě a „jadernou" minulostí Libavé, se nyní podařilo získat souhlas ruské strany se zpřístupněním archivu brigády. Zároveň dostal příslib setkání s jejím někdejším velitelem Vjačeslavem Granovskim v Moskvě.

Jedinečná možnost vidět poprvé Muzeum břidlice

Budišov nad Budišovkou /POZVÁNKA/ - Oficiálně má být muzeum věnované břidlici otevřeno až 9. května. Zájemci jej ale budou moci navštívit dříve v rámci otevírání sezony Opavského Slezska.

Ustoupily vojenskému prostoru. Na Libavé najdete zaniklé obce

Vznik vojenského prostoru Libavá zapříčinil zánik řady obcí v této oblasti, která se dotýká také Budišovska a Vítkovska. Například ve Vítkově se v posledních letech zorganizovaly hned dva výlety po stopách těchto dnes už neexistujících vesnic.

Radkovské občanské sdružení bojuje o studánky

Radkov – Osud čtyř studánek v radkovském katastru není Občanskému sdružení Radkov lhostejný. Společně s dětským Kroužkem mladých přátel myslivosti a přírody Srnčata plánují v letošním roce zmíněný kvartet obnovit.

Vítkovské osadní výbory se podařilo obsadit

Vítkov - Občané vítkovských místních částí zvolili své zástupce, kteří budou hájit jejich zájmy na jednání zastupitelstva prostřednictví osadních výborů. Ty například již dvacet let fungují v nedalekých Odrách, pro Vítkov je to ale novinka.

Ve Vítkově se mohou tešit na Rákosníčkovo hřiště

Vítkov - Hlasování o desítku Rákosníčkových hřišť bylo o víkendu ukončeno a společnost Lidl, která je postaví, před nedávnem zveřejnila vítěze. Jedním z nich je také Vítkov, jenž o celkové prvenství ve své kategorii bojoval až do úplného závěru.

Vítkov bude hostit mezinárodní konferenci

Vítkov – Základní škola a gymnázium ve Vítkově se v pátek
20. března stane dějištěm miniprojektu, který nese název Mezinárodní studentská vědecká konference. Ten je určen především studentům vítkovského a také partnerského gymnázia ve Vrbovém na Slovensku.

U Kružberku hořela dvojchata

/FOTOGALERIE/ Profesionální hasiči z Vítkova a jednotka dobrovolníků z Budišova nad Budišovkou měli v pondělí ráno napilno. Museli totiž zasahovat na katastru obce Svatoňovice nedaleko kružberské přehrady, kde hořely dvě spojené přízemní zděné chaty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení