Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VÍTKOV

Ve Vítkově odstartuje forenzní značení kol

Od začátku příštího měsíce začnou vítkovští strážníci značit kola takzvanou syntetickou DNA. Zájemci o toto preventivní opatření proti krádeži se mohou registrovat na stránkách vítkovské městské policie.

Osud vzácné lipové aleje v Radkově je stále nejistý

Původně kočárová cesta, která vede alejí, je pro automobily příliš úzká a stále častěji dochází k ničení stromů. Jedním z východisek je postavení obchvatu, což ale pro kraj není prioritní. Do situace se vložila i organizace Arnika, která se ochranou alejí zabývá.

Tomáš Skalík: Příběh Jánských Koupelí ještě není u konce

Po řadě neúspěšných pokusů prodat chátrající areál Jánských Koupelí má komplex od začátku měsíce nové majitele. Starostové okolních obcí mají velká očekávání ohledně změn, které bývalé lázně čekají, nicméně některé budovy už zachránit pravděpodobně nepůjde.

AKTUALIZOVÁNO

Jánské Koupele mění majitele

Světlo na konci tunelu? Vypadá to, že ano. Kdysi vyhlášené Jánské Koupele mají nové majitele. Jedním z nich má být tenista Tomáš Berdych.

Ve Vítkově udělili Cenu Jana Zajíce

Každoročně si lidé v únoru ve Vítkově připomínají výročí úmrtí tamního rodáka Jana Zajíce. K tomu už tradičně patří také udílení cen za hrdinský čin, za záchranu lidského života, vítězství v olympiádách a v soutěžích, za mimořádné studijní výsledky nebo publikační, uměleckou a charitativní činnost.

Budišov nad Budišovkou získá zpětně dotaci na sportovní halu

V Budišově nad Budišovkou otevřeli novou víceúčelovou sportovní halu loni v září. Více než dvacetimilionovou investici hradili z vlastního rozpočtu a doufali, že jim dotace bude přiklepnuta zpětně.

Učitel z Vítkova je v semifinále soutěže Zlatý Ámos

Učitel Základní školy a gymnázia ve Vítkově Ivo Hasala se minulý týden stal nejoblíbenějším učitelem v kraji a získal tak ocenění Moravskoslezský Ámos 2016.

Ples pro postiženého Kubu v pátek proběhne už poosmé

Devítiletý Jakub Bačkovský trpí tzv. svalovou dystrofií Duchennova typu. Jedná se o nevyléčitelné onemocnění, které vede k ochabování svalů a později dokonce až k invaliditě. Během pátku 22. ledna proběhne v kulturním domě v Budišově nad Budišovkou v pořadí už osmý Charitativní ples pro Jakuba a sdružení Parent Project.

Vítkovský městský úřad podpoří taxislužbu pro seniory

Podobně jako například v Hlučíně se radnice ve Vítkově rozhodla ve spolupráci s Charitou Odry provozovat službu senior taxi. Radní k tomu přivedl zájem tamních občanů, kteří se zajímali o možnosti dopravy do nemocnice nebo lékárny.

Rozpočet pro příští rok odsouhlasili také ve Vítkově

Finanční plán na rok 2016 prošel vítkovským zastupitelstvem. V příjmové části má 111 milionů, výdajů má mít město více, přesně 125,7 milionu. Rozdíl mezi jednotlivými položkami má vybalancovat finanční rezerva Vítkova.

Vítkovský stadion ponese Zátopkovo jméno

Vítkovští zastupitelé odsouhlasili pojmenování tamního sportoviště po významném českém běžci a několikanásobném olympijském vítězi Emilu Zátopkovi.

Zákaz hazardu ve Vítkově neprošel zastupitelstvem

Těsným rozdílem neprošel přes hlasování vítkovských zastupitelů návrh na zakázání hazardu ve městě.

Větrné elektrárny ve Vítkově zřejmě neuspějí

Vůle zastupitelů i lidí z Vítkova není nakloněna výstavbě větrných elektráren. Potvrdilo to veřejné projednávání, které se uskutečnilo na základě nabídky společnosti TCB nová energie, který chtěla větrníky stavět na katastru Klokočova.

Budišovu nad Budišovkou byl rozšířen katastr

Před nedávnem se na stránkách Budišova nad Budišovkou objevila informace o tom, že došlo k takzvanému obnovení katastrálního operátu na území Starých Oldřůvek, což je místní část.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení