VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VÍTKOV

Větrné elektrárny ve Vítkově zřejmě neuspějí

Vůle zastupitelů i lidí z Vítkova není nakloněna výstavbě větrných elektráren. Potvrdilo to veřejné projednávání, které se uskutečnilo na základě nabídky společnosti TCB nová energie, který chtěla větrníky stavět na katastru Klokočova.

Budišovu nad Budišovkou byl rozšířen katastr

Před nedávnem se na stránkách Budišova nad Budišovkou objevila informace o tom, že došlo k takzvanému obnovení katastrálního operátu na území Starých Oldřůvek, což je místní část.

U Starých Těchanovic se bude v zimě lyžovat

V blízkosti areálu Davidova Mlýna u Kružberku vyroste na zimu dětský vlek. Chystá se také strojově upravovaná běžkařská stopa.

V Hlučíně zvedli poplatek za odpad, jinde ceny nezvyšují

V Hlučíně před nedávnem rozhodli o zvýšení poplatku za svoz odpadu na jednoho občana o padesát korun. Naše redakce zjišťovala, jak je to v dalších městech a obcích Opavska.

Rekonstrukce úpravny vody v Podhradí pokračuje

V průběhu července letošního roku začala rekonstrukce největší úpravny vody Severomoravských vodovodů a kanalizací (SmVaK) Ostrava, která se nachází v Podhradí u Vítkova. Společnost ze svých zdrojů investuje více než 120 milionů korun.

Renata Hrabinová se stala Pečovatelkou roku

Začátkem týdne převzalo v pražské Novoměstské radnici ocenění za svou příkladnou činnost dvacet pečovatelek z celé republiky.

Lidé z Vítkova by si přáli kluziště. Hledají se možnosti

Dvaačtyřicet lidí se zúčastnilo diskuze, která měla nastínit názor veřejnosti na vývoj vítkovského sportovního areálu. Objevil se důraz na vybudování kluziště. Tato problematika se ve Vítkově řeší už nějakou dobu a existuje několik variant.

Budišovský autokemp osmým nejlepším v ČR

Před nedávnem byly zveřejněny kompletní žebříčky kempů v České republice a výsledky prestižní ankety 4camping KEMP ROKU 2015. Budišovský autokemp letos dosáhl nejlepšího umístění. Poprvé v historii nakoukl do elitní desítky a obsadil osmou příčku.

Klokočov hostil Mistrovství republiky chladnokrevných koní

/FOTOGALERIE/ Celoroční seriál soutěží a kvalifikací pro chladnokrevné koně skončil o víkendu v Klokočově mistrovstvím republiky.

Otevřeno! Nová hala je už v provozu

V minulém týdnu se vyladily poslední detaily a o víkendu proběhlo slavnostní otevření. Řeč je o nové hale za téměř 21 milionů korun v Budišově nad Budišovkou, která by měla výrazně zkvalitnit sportovní život ve městě.

Nová hala znamená obrodu sportovního života v Budišově

Po pětadvaceti letech to začne v Budišově sportovně žít. Alespoň, co se halového sportu týká. V sobotu se zde slavnostně otevírá nová sportovní hala, která by měla být přístřeším pro sporty jako je volejbal, košíková či tenis. Využívat ji budou předně žáci místní základní školy a svěřenci Střediska volného času, budišované ale počítají i s možností, že by mohly vzniknout nové sportovní oddíly.

Hasiči cvičně zasahovali při úniku chlóru

/FOTOGALERIE/ Na pilno měli nejen hasiči, ale také policie a záchranná služba při taktickém cvičení ve Vítkově-Podhradí. V místní úpravně vody došlo v rámci simulace k úniku chlóru a zranění několika osob. Zásahu se zúčastnila desítka vozidel a také dron se speciální kamerou.

Problematiku drogové závislosti budou řešit terénní pracovníci

Terénní pracovníci budou od září procházet ulice Vítkova. Každou středu od čtyř do šesti hodin se sociální pracovníci společnosti Renarkon budou věnovat aktivním uživatelům drog a lidem, kteří jsou drogami ohroženi zprostředkovaně.

Voda ze studny na Bílé Holubici nakazila desítky lidí

Ve studni rekreačního střediska Bílá Holubice na Vítkovsku došlo k silné kontaminaci vody. Někteří lidé skončili s průjmy a žaludečními potížemi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT