„Lukášek je náš třetí chlapeček, protože doma již máme Alexe a Ladislava. Ten se na bratříčka těší a u Alexe uvidíme, jaké bude mít z miminka dojmy,“ usmívá se paní Petra Straková z Opavy. „Za narození miminka jsem samozřejmě ráda, hlavně to zase bude v rodině změna. Jméno dostal malý po tatínkovi.“ Lukáš Dopita se narodil 4. prosince, vážil 3,19 kg a měřil 50 cm.

 

 

„Věděla jsem, že se narodí chlapeček a za miminko jsme všichni velmi šťastní,“ říká paní Jana Hajíčková z Opavy. „Jméno jsme vymýšleli společně s manželem a do života bych malému popřála hlavně zdraví a aby nám hezky rostl. Je to naše první miminko.“ Lukáš Hajíček se v porodnici v Opavě narodil dne 5. prosince, vážil 3,55 kg a měřil 52 cm.

 

 

„Do života bych malé přála zdraví a sílu, z jejího narození mám moc velkou radost,“ usmívá se paní Nikola Věntusová z Opavy. „To, že se narodí holčička jsem věděla na padesát procent. Jméno pro ni jsem vybírala společně s rodinou. Je to první miminko a do budoucna určitě ještě jedno plánujeme, ať má malá sourozence.“ Tereza Věntusová se narodila 4. prosince, vážila 4,20 kg a měřila 50 cm.

 

 

„Věděla jsem, že budeme mít chlapečka. Manžel jej dostal na narozeniny a děda má svého jmenovce,“ říká s úsměvem paní Zdeňka Steckerová z Nových Lublic. „Jméno jsem vybírala s manželem, a ani jsme nad ním moc neváhali. Do budoucna bych ráda synovi popřála zdraví, vše ostatní už pak přijde samo.“ Zdeněk Stecker se narodil 4. prosince, vážil 3,7 kg měřil 52 cm.

 

 

„Výběr jména pro miminko jsme měli rozdělený, já vybírala pro holčičku a tatínek pro chlapečka. Nakonec jsme se ale přeci jen shodli,“ říká paní Kamila Návratová z Bělé. „Nevěděla jsem, co se narodí, takže to bylo překvapení. Za narození malé jsem šťastná, je to hodné miminko, i když na počátku se jí moc nechtělo ven,“ dodává s úsměvem maminka. Vanessa Fichnová se narodila 1. prosince, vážila 4,19 kg a měřila 54 cm.

 

 

„Je to naše druhé miminko po třinácti letech,“ usmívá se paní Vendula Prokšová z Vítkova. „Doma už na nás čeká dcera Klárka, která sice ještě miminko neviděla, ale už se na něj těší. Jméno pro malého jsme vybírali všichni společně a do života synovi přeji hodně zdraví a vše nejlepší.“ Štěpán Prokš se narodil dne 4. prosince, vážil 3,71 kg a měřil 51 cm.

 

 

„Sára je třetím miminkem, doma už máme dceru Ester, která pro miminko vybírala i jméno, a syna Adama, říká paní Daniela Ostárková ze Závady. „ Z miminka máme všichni radost, hlavně Ester, která si sestřičku přála. Adámek je ještě malý, tak uvidíme, co na miminko bude říkat. Do života bych dcerce popřála určitě hodně zdraví.“ Sára Ostárková se narodila 3. prosince, vážila 3,47 kg a měřila 50 cm.

 

 

„Věděli jsme, že budeme mít holčičku, nechali jsme si to říct dopředu,“ říká paní Jana Blažčiková z Kobeřic. „Do života bych malé chtěla popřát hodně zdraví a štěstí. Sourozence ještě plánujeme, ale to až někdy později v budoucnu. Jméno jsme vymýšleli spolu s přítelem, Natálka je naše první miminko.“ Natálie Žáková se narodila 3. prosince, vážila 2,97 kg a měřila 50 cm.

 

 

Dne 4. listopadu se manželům Hrbáčovým v porodnici v Opavě narodila holčička Markéta Hrbáčová. Po narození vážila 3,38 kg a měřila 50 cm. „To, že se nám narodila holčička, je pro nás o to krásnější, neboť doma už máme dva velké kluky - Martina a Daniela. Markétce bychom chtěli všichni popřát hlavně pevné zdraví a všechno dobré do života,“ přejí Markétce její rodiče.