Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tak už jsme na světě

Kdopak se nám narodil v opavské porodnici? Tentokrát to byl Antonín, Michaela, Nikol, Ivana, Vanesa, Štěpán, Aneta, Jan , Sabina a Adriana.

22.12.2007
SDÍLEJ:

Antonín Zahel se narodil 18. prosince, vážil 3,7 kg a měřil 51 cm. Foto: DENÍK/Marta Urbanská

„Na miminko je již doma těší naše dcerka Anička,“ říká paní Jana Zahelová ze Zlatníků. „Jméno pro syna vybíral tatínek a do života bych malému chtěla popřát hodně zdraví a vzhledem k dnešní době také i pevné nervy.“ Antonín Zahel se narodil 18. prosince, vážil 3,7 kg a měřil 51 cm.

„Jméno pro miminko jsme vymýšleli oba dva s manželem,“ usmívá se paní Monika Danielová z Vítkova. „Je to naše druhé miminko, protože doma už máme devítiletého syna Milánka. Má z narození sestřičky radost. Do budoucna bych dcerce přála určitě hodně zdravíčka.“ Michaela Danielová se narodila 16. prosince, vážila 2,67 kg a měřila 49 cm.

„Na malou se těšila celá rodina, včetně naší druhé dcerky Martinky, které je nyní pět let,“ říká paní Zuzana Curylová z Hradce nad Moravicí. „Jméno pro miminko vybírala právě ona. Nikolce bych chtěla popřát zdravíčko, protože když jej bude mít, všechno ostatní už pak přijde samo.“ Nikol Curylová se narodila 13. prosince, vážila 2,34 kg a měřila 44 cm.“

„Z narození holčičky jsem trošku překvapená, protože ačkoli jsme si nenechali říct, co to bude, všichni tipovali chlapečka,“ usmívá se paní Alena Mušíková ze Štěpánkovic. „Za miminko jsem moc šťastná a na jméně pro něj jsme se společně s tatínkem shodli.“ Ivana Mušíková se narodila 18. prosince, vážila 2,99 kg a měřila 49 cm.

„Do života bych dcerce moc přála, aby byla alespoň tak šťastná, jako je její maminka,“ říká s úsměvem paní Lucie Kubíčková z Hrabství. „Je to první miminko a sourozence do budoucna určitě plánujeme, ať není malá sama. Jméno vybíral tatínek a to, že budeme mít holčičku jsme věděli.“ Vanesa Kubíčková se narodila 18. prosince, vážila 4 kg a měřila 52 cm.

„Nevěděla jsem, že se narodí chlapeček. Nenechali jsme si to říct, chtěli jsme překvapení,“ říká paní Ivana Žilková z Opavy. „Je to náš druhý chlapeček, doma již na něj čeká jeho bráška Adámek, kterému jsou dva roky a půl. Myslím, že malý bude v životě potřebovat hlavně zdraví a štěstí, takže bych mu je chtěla popřát.“ Štěpán Žilka se narodil 16. prosince, vážil 3,78 kg a měřil 51 cm.

„Do života bych malé přála, aby se jí vše dařilo,“ usmívá se paní Kamila Kubíková z Kozmic. „Narození holčičky bylo pro nás překvapením, všichni čekali chlapečka. Jméno pro dcerku vybíral spíše tatínek.Do budoucna bychom určitě ještě miminko chtěli, nejlépe dvě.“ Aneta Kubíková se narodila 16. prosince, vážila 3,53 kg a měřila 49 cm.

„Je to naše třetí mimino, třetí chlapeček,“ říká s úsměvem paní Simona Lupíková z Budišova nad Budišovkou. „Máme již syny Michala a Radomíra, za bratříčka jsou rádi. Jméno pro něj vybíral právě Radomír, který je nejstarší. Do života bych malému popřála, ať se má tady na tom světě jen dobře a ať je hlavně zdravý.“ Jan Lupík se narodil 18. prosince, vážil 3,74 kg a měřil 51 cm.

„Jméno pro miminko jsme vybírali nejen spolu s manželem, do výběru jména se také zapojila i celá rodina,“ usmívá se paní Petra Chvějová z Hlučína. „Je to první miminko a jsem za něj moc šťastná. Dopředu jsme věděli, co to bude. Do budoucna dcerce přeji zdraví, štěstí, prostě všechno nej..“ Sabina Chvějová se narodila 19. prosince, vážila 3,53 kg a měřila 52 cm.

Dne 15. prosince se v Novém Jičíně narodila paní Haně Chojkové z Hlučína dcera Adriana Hamerská. Miminko vážilo 3,2 kg a měřilo 49 cm.

22.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Matěj Melecký se narodil 16. října, vážil 3,31 kilogramů a měřil 49 centimetrů. Rodiče Eva a Martin z Kravař přejí svému prvorozenému synovi do života zdraví, štěstí, Boží požehnání a aby potkával jen samé dobré lidi.
13

Tak už jsme na světě

Při archeologickém výzkumu v okolí Müllerova domu byla mimo jiné objevena také kachle z kamen z přelomu 15. a 16. století s erbem Vladislava Jagellonského.

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Jiří Štěpáník: Včelař vždy dbá na dobrou matku

/ROZHOVOR/ Na střeše jednoho z jeho domů na Dolním náměstí můžete vidět více než deset včelstev. Další pak třeba v Městských sadech. Jiřího Štěpáníka můžete potkat také na farmářských trzích, kde prodává med a sirupy, ale i další produkty.

Komická opera dramatického skladatele Verdiho

/POZVÁNKA/ Do nové sezony přispěje v neděli 22. října od 19 hodin operní soubor uvedením premiéry opery Giuseppa Verdiho s názvem Falstaf. Jde v podstatě o jedinou komickou operu skladatele zaměřeného na dramata, který ji údajně vytvořil během čtrnácti dnů na přání královny Alžběty I.

Basketbalisté chtějí pátou výhru

/POZVÁNKA/ Výbornou formou disponují na úvod sezony opavští basketbalisté. Trenér Petr Czudek se svým týmem všechny čtyři duely vyhrál, naposledy Slezané přejeli na Folimance domácí USK Praha. V sobotu do Opavy míří úřadující vicemistr z Děčína.

Dominik Simerský: Musíme zlepšit defenzivu

/POZVÁNKA/ Pikantní souboj nabídne Fortuna národní fotbalová liga. Vedoucí Opava míří na hřiště druhých Budějovic. Na Střeleckém ostrově bude k vidění zápas nejlepšího útoku proti nejlepší defenzivě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení