Všichni jsme čekali medaili, zvláště po povedené přípravě a Českých hokejových hrách. Bohužel náš tým poznamenal hned první smolná porážka s Ruskem, kdy jsme měli bodovat. Gól v samém závěru náš výkon v dalších zápasech hodně poznamenal. Souhra nešťastných okolností a nula bodů po dvou zápasech nás dostaly do nepohody, ze které jsme se složitě dostávali. Jeden moment s námi zamával a my se už z toho nedostali.

I kvůli stálým změnám v sestavě trenéři nevyužili potenciál Filipa Chytila, nenašli mu správnou roli v týmu. Coby jeho agent jsem na něj vždy náročnější a přísnější než ostatní, ale i přesto podle mne zvládl svůj třetí turnaj na MS nejlépe ze všech.

Přestože českému týmu MS nevyšlo, Filipa Pešána bych od kormidla neodvolával. Kromě toho, že nejsem příznivcem rychlých výměn trenérů, i pro něj byla uplynulá sezona ovlivněná pandemií zvláštní. Má vizi kam národní tým dál směřovat a proto bych mu dal ještě další šanci.

A kdo vyhraje titul mistrů světa? Mezi kvartetem nejlepších jsou týmy, které by ještě na začátku turnaje zde nikdo nečekal. Aktuálně nejpozitivněji na mě působí výběr USA, který je hodně ofenzivní a střílí góly.

Jaroslav Balaštík, bývalý reprezentant, člen klubu hokejových kanonýrů.