Dnešní teenageři si bez těchto technologií neumí svůj život ani představit. Jak se domluvit s kamarádem na společný výlet nebo nákupy? Jednoduše. Napíšeme sms, mail, vzkaz na facebook a je to hned. V dnešní době to považujeme nutnost, bez které je každý „out“.

Opravdu ale musíme být v obraze kdekoliv a pořád?

Uvedu příklad. Nedávno jsem se svou kamarádkou navštívila restauraci. Těšila jsem se, že všechno probereme a popovídáme si. U toho se najíme a napijeme. Do té doby jsem se domnívala, že jde o normální představu lidí, kteří spolu jdou do společnosti strávit čas.

Ale hosté u vedlejšího stolu mě vyvedli z omylu. Tatínek s přibližně desetiletým synkem trávili podvečer podle svého. Otec celou dobu ťukal něco do klávesnice svého notebooku a syn koukal z okna a popíjel džus.

Nepadlo ani slovo.

Pak se i syn dočkal a tatínek mu počítač půjčil. Kluk byl nadšený a otec, aby se nenudil, začetl se do novin. Smutné, nemyslíte? Mohli si povídat, vyprávět zážitky nebo prostě jen trávit čas spolu. Časy se ale zřejmě mění a možná bude tento obrázek normální v každé restauraci.