Pokud byste si tedy v těchto dnech chtěli v době od 6 do 13 a od 19 do 22 hodin třeba posekat zahradu, motorovou pilou pořezat dřevo či křovinořezem odstranit vysokou trávu z méně přístupných částí svého pozemku, vězte, že je to zakázané.

S příchodem jara se právě výše zmíněné venkovní pracovní činnosti začínají rozmáhat a začíná se rozmáhat i počet stížností na osoby, kterým dodržování platné vyhlášky nic neříká. Lze si představit, že asi není nic nepříjemnějšího, než si chtít v neděli dopoledne v poklidu na zahradě vypít hrnek kávy, ale kýžený relax se neobejde bez nasazených protihlukových sluchátek.

Veronika Bernardová
Ekologie versus zájemci o zahrady

Je každopádně v pořádku, že opavská radnice již před lety tuto vyhlášku zavedla a nechystá se ji rušit. Časové vymezení zákazu vykonávaní hlučných činností není omezující a lze se mu bez problémů přizpůsobit. Naopak by možná prospělo i mírné rozšíření, například namísto do 13 až do 14 či 15 hodin. Aby byl zajištěn delší „poobědový“ klid.

A pokud už máte souseda, se kterým se domluvit prostě nejde, pak je dobře, že se můžete obrátit na městskou policii. Ta je již tradičně připravena podobné potížisty řešit.