Na přilehlé čerpací stanici se totiž scházejí vyznavači tuningu, kteří zde předvádějí své vylepšené stroje a driftovací um k nelibosti místních občanů.

Ti už večerní randál nadále nechtějí poslouchat, a tak se rozhodli s nelegálními závody, které ohrožují ostatní účastníky silniční dopravy, zatočit. Hromadně podali stížnost kvůli rušení nočního klidu, celkem jich bylo na čtyřicet.

Šéf opavských strážníků Jiří Klein už má za sebou i osobní setkání s nespokojenými občany a do řešení situace se pustil s vervou. Na tyto vyznavače tuningu si od minulého týdne posvítí kamera. Dokonce je otočná a má zoom, městští policisté tak budou moci sledovat, zda nedochází k ohrožování provozu.

Tuning má v Opavě dlouholetou tradici, konají se zde pravidelné srazy, kdy okolí Stříbrného jezera zaplní stovky vylepšených aut. Nutno podotknout, že tyto akce probíhají vždy bez jakýchkoliv excesů a mají přínos také pro ekonomiku města. Neházejme proto všechny do jednoho pytle. Nainstalovaná kamera a součinnost strážníků s policisty je dobrým krokem k ukončení nebezpečných manévrů za normálního provozu.